Český rytíř: Hrdinské příběhy z Čech, Moravy a Slezska z dob křesťanských přehled

Český rytíř: Hrdinské příběhy z Čech, Moravy a Slezska z dob křesťanských https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/341929/bmid_cesky-rytir-hrdinske-pribehy-z-cech-Fbu-341929.jpg 5 3 3

Evropský středověk dal vzniknout ideálu rytíře, čestného bojovníka, ochránce slabých a strážce práva. V české kultuře nám tento ideál připomínají staré erby, trosky hradů, brnění zámeckých zbrojnic, ale především četné báje a pověsti. Patrně nejznámější z nich vypravuje o rytířích spících v hoře Blaník, kteří se probudí a pomohou v čase tísně. Tak jako každý příběh, je i blanická pověst poselstvím. Čeští rytíři skutečně čekají na probuzení, nikoli však v hoře, ale ve vnímavých srdcích. Právě jim je určena kniha hrdinských příběhů, kterou držíte v ruce. Autor je vypsal ze starých pramenů a sestavil do knihy jednak proto, že obraz české minulosti zprostředkovaný historickou vědou je neúplný bez znalosti slovesných tradic, které spoluutvářely její kulturu, a jednak z přesvědčení, že hodnoty spjaté s rytířským ideálem jsou dnes možná ještě potřebnější než kdysi.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Český rytíř: Hrdinské příběhy z Čech, Moravy a Slezska z dob křesťanských. Přihlašte se a napište ho.

Lenka1386
04.03.2018 4 z 5

Musím říct, že tohle mě opravdu bavilo. Víc možná první polovina knihy, kde se vypráví legendy a tolik se neválčí, ale to užzáleží na vkusu. Příběhy jsou krátké, dobře se čtou, myslím, že super volba i pro děti.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Český rytíř: Hrdinské příběhy z Čech, Moravy a Slezska z dob křesťanských v seznamech