Český film devadesátých let: od Tankového praporu ke Koljovi přehled

Český film devadesátých let: od Tankového praporu ke Koljovi https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/95410/bmid_cesky-film-devadesatych-let-95410.jpg 3 9 9

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Český film devadesátých let: od Tankového praporu ke Koljovi. Přihlašte se a napište ho.

Prubner
07.07.2020 5 z 5

Velmi výstižná, srozumitelná a čtivá analýza tvorby 90. let (tedy necelých, jen do roku 1997). Škoda, že se autor s odstupem ke knize nevrátil a nezpracoval i následující roky... Vlastně nevím, kam se pan Halada ztratil, je škoda, že nepíše o filmu dál.

Akana
03.12.2016 4 z 5

V porovnání s Rozmarnými léty českého filmu od Jaroslava Sedláčka, které jsem četl bezprostředně předtím, je tahle kniha podstatně odbornější a kritičtější. Není také členěná chronologicky ale tématicky. Sice navzdory názvu pokrývá jen první půlku avizované dekády (vyšla v roce 1997), zato se do ní noří mnohem důkladněji a kritičtěji. Halada české porevoluční kinematografii nic nedaruje, ale zároveň má i pro leccos pochopení. Neprezentuje se tady jako zuřivý publicistický kat, filmy i témata poctivě rozebírá, hledá klady i zápory, má smysl pro postižení jednotlivostí i obecnějších rysů. Ačkoliv neměl k dispozici vlastně žádný časový odstup, myslím, že se mu obrázek českého filmu v daném období podařilo skvěle vystihnout.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Český film devadesátých let: od Tankového praporu ke Koljovi v seznamech

v dalších seznamech2x