Český a slovenský televizní film šedesátých let : průniky s novou vlnou přehled

Český a slovenský televizní film šedesátých let : průniky s novou vlnou
https://www.databazeknih.cz/img/books/89_/89057/mid_cesky-a-slovensky-televizni-film-se-FDb-89057.png 5 1 1

Disertační práce se zabývá vzájemnými souvislostmi mezi televizní dramatickou tvorbou a menšinovým alternativním směřováním československé kinematografie před nástupem normalizace. Sleduje první antischématické tendence, vedoucí k zásadní proměně narace. Variace užití filmových prostředků v televizním dramatu. Vůli tvůrců postihnout realitu v její prchavosti a mnohoznačnosti, snahu poskytnout divákovi svobodu interpretace. Předmětem analýz jsou, kromě více i méně známých děl nové vlny, neprávem opomíjené a mnohdy takřka zapomenuté televizní filmy (Šach mat Alfréda Radoka, Podezření a Pasiáns Jana Matějovského, Lítost Evalda Schorma, Krotká Stanislava Barabáše, Malá Anketa Petera Solana a další...).... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Český a slovenský televizní film šedesátých let : průniky s novou vlnou. Přihlašte se a napište ho.

Zatím zde není žádný komentář.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Český a slovenský televizní film šedesátých let : průniky s novou vlnou v seznamech

v dalších seznamech1x

disertace

Hana Slavíková
česká, 1976
2007  90%Alfréd Radok mezi filmem a divadlem
2007  100%Český a slovenský televizní film šedesátých let : průniky s novou vlnou
2016  100%Franz Cap
2020  100%Cine teatro Saura - Putování filmovým dílem Carlose Saury