České země a jejich obyvatelé očima románského světa 16. - 17. století přehled

nehodnoceno
České země a jejich obyvatelé očima románského světa 16. - 17. století
https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/177323/bmid_ceske-zeme-a-jejich--177323.jpg 0 0 0

Jaká byla reflexe českých zemí a Čechů příslušníky tehdejší románské Evropy? Byli ovlivněni tradičními představami utvořenými na základě historické literatury předcházejících období, které představovaly české země jako lokalitu, v níž žijí potomci Husa a Jeronýma Pražského, prostor poznamenaný husitskými válkami i přetrvávajícím kacířstvím, nebo byli schopni tento stereotyp překonat a vytvořit si na základě svých životních přímých i nepřímých zkušeností pohled jiný, odpovídající nejen historickému kontextu doby, ale též jejich odlišné kulturní mentalitě? Představovaly české země vzdálenou exotickou krajinu obydlenou nenapravitelnými heretiky, oblast vyznačující se drsným klimatem, udatností i zbabělostí vojenských armád či nadměrným pitím a obžerstvím především mužské části obyvatelstva? Publikace přináší na základě různé dobové tištěné produkce vydané v zemích románského světa (Francie, Itálie, Španělska, Portugalska i dalších románských území) obraz českých zemí a jejich obyvatel tak, jak si jej v 16. a 17. století utvářeli nejen jejich návštěvníci, ale i ti, kteří se k nám nikdy nepodívali. Čtenáře přivádí k zamyšlení nad otázkami, které jsou aktuální i dnes - tj. jak jsme se jevili obyvatelům raně novověké románské Evropy a proč.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize České země a jejich obyvatelé očima románského světa 16. - 17. století. Přihlašte se a napište ho.

Zatím zde není žádný komentář.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha České země a jejich obyvatelé očima románského světa 16. - 17. století v seznamech

16.-17. století názory a postoje České království

2014  100%Amadis Waleský, nebo Don Quijote?
1984  70%O chytré želvě
2010  0%České země a jejich obyvatelé očima románského světa 16. - 17. století
1990  0%Roudnická lobkovická knihovna (2)
2005  0%Rytíř smutné postavy v Čechách