Čertův švagr přehled

Čertův švagr
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291272/mid_certuv-svagr-aCt-291272.jpg 5 47 47

Dvě pohádky. V pohádce Čertův švagr hledá osiřelý venkovský synek pomoc proti lidské zlobě a panské zvůli v pekle a s pomocí pekelných sil, jež trestají zlo, dobývá si ve světě štěstí a získává krásnou princeznu. Pohádka Spravedlivý Bohumil vypráví o tom, jak synek slouhy pevnou vůlí a statečností zachraňuje krásnou princeznu a učí se být spravedlivým králem.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Čertův švagr. Přihlašte se a napište ho.

n.ezn.amy
11.03.2024 5 z 5

Pohádky Boženy Němcové mají své kouzlo i po letech. Příběh Petra a jeho švagra, který pochází z říše pekel, je notoricky známý a jako v každé správné pohádce zlo vzdoruje až musí být nakonec stejně potrestáno.

mazlak
20.10.2023 5 z 5

Už jsem dlouho vynechával pohádky a tak nyní nastal ten správný čas. Kolik tato pohádka už měla podob a přesto ji to spíše zušlechťuje než zahání do ústraní. Prostě dílo, které se snad nikdy neomrzí.

Naďa2411
03.05.2023 5 z 5

Má oblíbená pohádka mého dětství, poslechnuto v aknize. Kdo by neznal Petra a jeho "pekelného" švagra. Autorka uměla psát poutavé příběhy pro děti, které máme rádi i dnes.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Čertův švagr v seznamech

Božena Němcová