Černý oheň přehled

Černý oheň https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/127176/cerny-ohen-127176.jpg 4 20 20

Josephine vede luxusní a bezstarostný život v Los Angeles. Jednoho rána se všechno změní: její dvojče Angelina, která pracuje ve Rwandě, beze stopy zmizela v pralese. Josephine okamžitě odjede do Afriky, ale brzy zjistí, že pokud chce sestru najít, musí se vydat na nebezpečnou cestu. Poháněná strachem se probíjí zeleným peklem v doprovodu Simona Frazera a několika domorodých stopařů. Navzdory útrapám se Josehine přiblíží k sestře na dosah ruky - ovšem jako zajatkyně. Simon nasazuje život a vrhá se do riskantní záchranné akce. Nepochybně to dělá z lásky, jenže ke které z dvojčat? ... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Alpress

Schwarzes fever , 2005

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Černý oheň. Přihlašte se a napište ho.

vladka321
26.07.2020 4 z 5

Zpočátku na mě kniha vůbec nepůsobila dobře a dokonce jsem ji i iodložila. Po určité době jsem se k ní vrátila a udělala jsem moc dobře. Děj se rozjel, námět je strhující. I tak si myslím, že hrůzy, které nám zde byly nastíněny jsou jen zurčícím potůčkem v rozbouřeném oceánu. Afrika a její hledání se je ve skutečnosti daleko horším místem pro život než si vůbec dokážeme představit.
Užila jsem si strhující román v exotické zemi s prvky střípků z domorodého života tamních obyvatel. Líbil se mi pochod pralesem, nahlédnutí do medicíny pygmejských žen i trochu té politiky a snah bílých se účastně zapojit do humanitární pomoci.
Josephine šla do cizí země na exotický kontinent hledat svoji sestru a dokonce i dvojče se kterým by měla být tak trochu telepaticky ve spojení. Nakonec našla sebe a propojila svůj život se životem a odkazem své sestry tak umě, že srdíčko zaplesalo a přesto jedno oko nezůstalo suché.
Mě se to ve finále líbilo a jsem ráda, že jsem našla chuť se ke knize vrátit a dala šanci jí i sobě. Určitě si ji opět ráda přečtu.

Babo
04.01.2018 4 z 5

Kniha se mi líbila. Sice občas působila jako hollywoodský trhák ,ale téma bylo zajímavé a napsané to bylo taky dobře.
Afrika se svojí divokou přírodou byla jen kulisou nemilosrdného boje mezi Hutui a Tutsii a mezi tím američanka pátrající po zmizelé sestře .
O problémech Afriky by se dalo psát hodiny a hodiny. Myslím,že ty problémy jsou tak složité nebo možná naopak tak jednoduché , že bych si netroufla být soudcem.
Jedno si ale myslím, v 70. a 80. letech jsem fandila tamním obyvatelům , jak šel ale čas jsem pochopila,že jen přání vládnout ve své vlastní zemi nestačí .A v Africe to zřejmě platí dvojnásob.
Autorka se snaží nahlížet na problém z obou stran.
Jsou tam samozřejmě známá klišé,že za vše mohou běloši ,ale také naznačuje,že ti ničemní kolonizátoři dokázali i v Africe vybudovat prosperující farmy ,které po jejich odchodu pustnou .
Nevím do jaké míry je správné rčení : žij a nechej žít , přesto si myslím,že vměšováním se do jejich problémů se zatím nic nevyřešilo .
Jak je v knize napsáno, dokud měli společného bílého nepřítele , tak se zdálo,že budou schopni spolu komunikovat. Skutečnost je ale jiná .
Vraždí se mezi sebou jednotlivé kmeny ,proklínaní běloši jim tam vozí potraviny a všemožně se snaží pomáhat,ale pořád je to málo.
Proč asi ? Že by pomoc mizela v jiných kapsách , než do kterých směřovala ?
Kdo je dobrý a kdo špatný ? To je otázka , kterou ani tato kniha nevyřeší ,ale v každém případě ji doporučuji k přečtení hlavně naivním sluníčkářům,kteří věří,že spasí svět.

dominikB951
20.04.2016 5 z 5

Kniha popisuje hroznou situaci mezi Tutsii a Hutuii ve Rwandě. Kniha se mi velmi líbila, velmi doporučuji, kdo má rád napětí, určitě si přijde na své.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Černý oheň v seznamech

v dalších seznamech1x