Černé ovce mezi Habsburky přehled

Černé ovce mezi Habsburky https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13269/bmid_cerne-ovce-mezi-habsburky-o1t-13269.jpg 4 12 12

Vyvrženci a prostopášníci slavného panovnického rodu Životopisy třinácti členů habsburského rodu se soustřeďují na jejich soukromý život, choroby (zvláště duševní), či politické a milostné skandály. Kniha rakouského historika se snaží demytologizovat a detabuizovat v Rakousku s nostalgií vzpomínaný rod Habsburků. Jedná se o osoby, které žily v 19. a 20. stol. Je doplněna poznámkovým aparátem.... celý text

Literatura naučná Biografie a memoáry Historie
Vydáno: , Brána

Habsburg schwarze Schafe , 2000

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Černé ovce mezi Habsburky. Přihlašte se a napište ho.

Janadvorackova
03.09.2022 4 z 5

Zajímavé medailonky nezajímavých lidí, z nichž někteří měli štěstí, že se vůbec narodili. A u jiných jsem nad účelem jejich bytí dlouho dumala. Dneska bychom jim vyplatili invalidní důchody a poslali makat do chráněných dílen. A jak jsem to tak četla, někteří by nebyli schopni vykonávat ani pomocné práce.
Tehdá nám vládli.
To fakt není fér :).

Jako takhle: kdyby byla bývala bitva na Bílé hoře dopadla jinak, knihy o bandě, která tu tři sta let parazitovala, bychom nečetli. Najít na tom něco veselého, o to jde.

evik75
22.01.2018 3 z 5

Zajímavé čtení o osudech více i méně známých Habsburků.

barbarera
15.05.2017 5 z 5

Velmi zajímavá kniha, pro zájemce o historii Rakouska-Uherska autor přichází s novými fakty a podává ucelený obraz života Habsburků

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Černé ovce mezi Habsburky v seznamech

v dalších seznamech1x