Oppermannové přehled

Oppermannové https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23113/bmid_cekarna-oppermannove-23113.jpg 5 46 46

Čekárna série

Kniha líčí předvečer Hitlerova nástupu k moci, jeho vítězství i první týdny a měsíce nacistického panství.

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , NPL - Nakladatelství politické literatury

Die Geschwister Oppermann , 1957

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Oppermannové. Přihlašte se a napište ho.

Abroš
30.09.2022 5 z 5

Čte se mnohem líp než I.díl.Detailně popsaný vzestup nacismu v Německu roku 1933 a utahování šroubů neloajální společnosti a hlavně Židům.Téma ovládání bude vždy aktuální,i v dnešní době.Memento

Kabuky
12.09.2022 5 z 5

Výborný román, vynikající překlad.

YangJie
29.07.2022 5 z 5

Další z románů, na který jsem si 40 let počkal. Kromě trilogie “Čekárna” jsem přečetl Feuchtwangera celého a již na střední škole v hodinách literatury jsem tím vyučující deptal. Ovšem tato kniha mého oblíbence mi vzala dech. Tíživé téma, které autor vlastně popisoval v přímém přenosu je sepsáno s takovou bravurou, že výsledkem je neuvěřitelně čtivý román, který se čte jedním dechem. Myslím si, že každý komu připadá nepochopitelné, co se Němcům ve třicátých letech stalo (a to je většina dnešní populace), by si měl přečíst toto dílo. A pak už není třeba vůbec nic dodávat….

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Oppermannové v seznamech

v dalších seznamech1x