Časný podzim přehled

Časný podzim https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/322748/bmid_casny-podzim-XTr-322748.jpg 4 11 11

Román, odehrávající se krátce po 1. světové válce, je zároveň studií o potomcích starých puritánů v bostonském okolí a jejich marném odporu proti přísunu římských katolíků s novými náboženskými a společenskými tradicemi.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Časný podzim. Přihlašte se a napište ho.

Aykiru
30.03.2022 5 z 5

Není mnoho autorů a ty, které znám, jsou většinou už nějakou tu dobu mrtví, kteří by dokázali zachytit ženu - a nejen ženu, člověka - jako bytost živoucí a dýchají, plnou vzruchů a rozbrojů. Bytost celistvou ve svém cítění.
Na to člověk potřebuje až odzbrojující sílu odhalit své nitro, něco zažít a to prozkoumat. Vložit to do slov a ta slova složit do postavy, která není jím, ale jako by byla.
Jen v málo postavách lze nalézt sebe ve chvílích svého nejniternějšího prožívání. A to je to, co Bromfield umí a umí to bez patosu. Bez omluv a zbytečné hysterie, které tak často provází moderní postavy.
Vždyť není potřeba velkých gest k tomu být člověkem, protože člověk je vždy velký přesně tak, jak rozlehlý a bohatý je ve svém nitru.
A to důvod, proč je pro mě Bromfield nikoliv autor píšící knihy pro ženy, ale člověk píšící o člověku.

madem
09.03.2020 3 z 5

Kniha se je na začátku trochu rozvláčnější, než nám autor vykreslí venkov, postavy zde žijící.
Pak děj mírně zrychlí a na konci bych čekala velký spád. Ve skutečnosti je to opět mírné a poklidné.
Jsem od autora zvyklá na konce rychlé a zcela nečekané, přišlo mi, že to snad psal někdo jiný.

vlkcz
03.09.2018 4 z 5

Poněkud pomaleji se rozjíždějící, i když ani pak to není žádný sešup, psycholgická studie života vyšších kruhů v Nové Anglii na počátku 20. století. Viděno pohledem stárnoucí ženy (39 let). I z toho je vidět, že velké plus téhle knihy je v tom, že člověku ukáže, jak se svět za těch 100 let změnil. I když možná v těchto vrstvách je stále dojem a zdání, které člověk vytvoří, důležitější, než jeho osobní štěstí.

Zatím zde není žádná související novinka.

Ocenění knihy (1)

1927 - Pulitzerova cena (Beletrie)

Kniha Časný podzim v seznamech

v dalších seznamech1x