Čas ohně, čas šeříků přehled

Čas ohně, čas šeříků
https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/198629/cas-ohne-cas-seriku-198629.jpg 4 9 9

Hlavními hrdiny jsou sourozenci Vendula a Zdeněk Habartovi,žáci základní školy a ocitáme se s nimi za druhé světové války.Děj začíná při bombardování Českých Budějovic v březnu 1945 a končí ve chvíli,kdy městem projíždí Rudá armáda,v květnu 1945.Za těch několik týdnů strávených v Budějovicíh prožijí sourozenci mnoho různých příhod-nálet v krytu, záchranu mladého vlčáka před smrtí,zničení německého automobilu... Druhé vydání. Pro čtenáře od 12ti let.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Čas ohně, čas šeříků. Přihlašte se a napište ho.

maryzka
26.03.2019 3 z 5

Knihu jsem si přečetla po několika letech a zjištuji u toho jak spousta věci dost unikla. I když uveřejnit v dětské knize o táboře Svatobořicích vyžadovalo v jistých letech asi dost odvahy. Když jsem to četla tak jsem nechápala o čem se to hovoří. ( o některých věcech se nemluvilo). Později jsem si o tom přečetla knihu a ejhle paní Horelová o tom píše. No vlastně proč ne. Tuto dobu vlastně zažila na vlastní kůži a dokonce se s dětmi a lidmi z tohoto tábora setkala. Takže kniha je zajímavá, pěkná i poučná.

niki-chan
23.03.2018 4 z 5

Skvělá knížka, škoda, že se mi nedostala do ruky dříve, určitě bych ji ocenila ještě více.

doriska
11.05.2016 5 z 5

I když už jsem tuto knihu četla před několika lety jako asi 13letá, mám ji v paměti jako moc příjemnou a myšlenkově bohatou knihu. :) Kdyby mi bylo méně, hned se k ní vrátím.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Čas ohně, čas šeříků v seznamech