Čarodějův učeň přehled

Čarodějův učeň https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/219266/carodejuv-ucen-219266.jpg 3 4 4

Novela je soustředěna především k postižení psychologie hrdinů. Je příběhem procitnutí dívčího mládí, před nímž svým cítěním a svými činy většinou záporného charakteru zvedají oponu života její matka, bývalá filmová herečka, se svou služebnou a jejím milým.

Literatura světová Novely
Vydáno: , SNKLU - Státní nakladatelství krásné literatury a umění

Le lever du rideau , 1961

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Čarodějův učeň. Přihlašte se a napište ho.

Jadla
14.04.2019 4 z 5

Pokládám Poznerův text za nesmírně autentický, to, jak se mu podařilo vykreslit vnímání světa malou, matkou zanedbávanou, osamělou dívkou je podle mne kouskem mistrovství. Zápletka je banální, jde o novelku nijak zatěžující mysl, nicméně pozoruhodnou.

Jelitovna
15.03.2019 2 z 5

Příběhem je procitnutí dívčího mládí? Drsnému děvčátku, které vystrnadilo každou služebnou do čtrnácti dnů, je sedm let. Máma Dianu neposílá do školy, ta žije v domnění, že její otec zemřel, pravdou však je, že od nich dávno utekl. Novou služebnou je Annetta, partnerka eskamotéra Abdallaha, který se svým kouzelnickým kouskům naučil v Egyptě.
Od druhé, nejpozději třetí stránky jsem věděla, co bude následovat. (V sedmnácti bych to možná netušila.) Sice to nebylo jediné, co mě notně otrávilo, musím však autorovi přiznat spisovatelský um, kvůli kterému jsem knížku dočetla celou.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Čarodějův učeň v seznamech

Vladimír Pozner