Carmilla přehled

Carmilla https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/533402/bmid_carmilla-65e229f313177.jpg 4 188 188

Mysteriózní hrabě Drákula v ženské podobě Slavná gotická novela z roku 1872 líčí příběh mladé ženy, jež podlehla vlivu upírky jménem Carmilla. Vyprávění je opředeno tajemnou, mráz nahánějící atmosférou. Slavná gotická novela z roku 1872 vypráví příběh mladé dívky Laury, jež podlehla vlivu upírky jménem Carmilla. Tajemnou, mráz nahánějící atmosféru zvýrazňují jemné erotické náznaky. Kdo je ona okouzlující, charismatická a zároveň tajemná přítelkyně Carmilla? Té noci byl měsíc plný hypnotického a magnetického vlivu, když se k zámku, kde Laura s otcem žili, vřítil kočár s tajemnou ženou a její dcerou. Žena prohlásila, že musí odjet na cestu s tajným posláním, a svěřila svou mladou dceru do opatrování Lauřina otce. Laura cítila, jak ji Carmilla obestírá svým fluidem a svými projevy vášnivosti, a nebyla si jista, zda se s nimi smířit, nebo je rázně odmítnout... celý text

Literatura světová Horory Novely
Vydáno: audiokniha , Tympanum

Carmilla , 1872

Interpreti: Jana Štvrtecká

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Carmilla. Přihlašte se a napište ho.

Jita160
23.04.2024 3 z 5

Není na škodu si dát trochu klasiky, člověk si aspoň uvědomí jak čas plyne.
Na svoji dobu kdy byl tento příběh publikován to přezesporu horor byl. Je velmi odlišný od ostatních upířích příběhů ,kterých jsem zatím moc nečetla.
Carmilla je první známým dílem spojujícími prvky vampirismu a lesbické lásky. Temná a tajemná atmosféra z příběhu sálá i proto ,že je neobyčejný.
Asi nejsem úplně objektivní v hodnocení ,protože nejsem úplná cílovka gotických románů.
Ale rozhodně nelituji, že jsem si jí přečetla.

evineckY
21.04.2024 5 z 5

Je to prvotní román o upírovi - vampírovi !
A od té doby každé dílo je jen napodobenina.
Když si uvědomíte, v kterém roce byla kniha napsána, tak to muselo být pozdvižení :-)
I když je kniha kraťounká, ničím si nezavdá s Drákulou.
Nečetla jsem Rodokaps, ale starší, s krásným jazykem a překladem.
Super.

Nuttelka
13.03.2024 audiokniha 4 z 5

Knihu - novelu bych určitě neřadila do žánru horor :-) I když možná na svou dobu to tak působilo.. Jana Štvrtecká skvěle načetla, úplně lahodilo uchu.. Atmosféra byla opravdu tajemná a Carmilla mě zaujala :-) Líbilo se mi to..

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Carmilla v seznamech

v Právě čtených2x