Žena dvoch mužov přehled

Žena dvoch mužov https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/126985/zena-dvoch-muzov-126985.jpg 4 275 275

Čachtická paní série

< 2. díl

Jožo Nižnánsky román Žena dvoch mužov označil za samostatné pokračovanie svojho diela Čachtická pani, knihy o krvavej grófke Alžbete Báthoryčke. Žena dvoch mužov v mnohom nadväzuje na tento čitateľsky mimoriadne úspešný román autora. V stopách pomýleného manželstva Zuzany Forgáčovej a Františka Révayho sa osudom hnaní ženú Peter Bakič a ľsťou Štefan Nyáry. Za dramatických okolností k ním pristupujú ďalšie postavy: Andrej Drozd a Železohlavý Ištók.... celý text

Romány Literatura slovenská Historické romány
Vydáno: , Niky

Žena dvoch mužov , 1937

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Žena dvoch mužov. Přihlašte se a napište ho.

n.ezn.amy
23.01.2023 4 z 5

Pokračování knihy Čachtická paní, kdy kniha se odvíjí ve dvou rovinách, které se navzájem prolínají. Hlavní děj se ovšem týká nešťastného manželství Františka Révaye a Zuzany Forgáčové, kterou na svůj hrad unese Petr Bakič a snaha Františka Révaye jí dostat zpět. Stěžejní příběh je ovšem o tom, jak dostat Alžbětu Báthoryovou před řádný soud. A v zákulisí probíhá největší konflikt tehdejší doby, boj mezi katolicismem a protestantismem. Kniha podle mě ovšem nedosahuje kvalit Čachtické paní, ač se špatně nečetla.

Luigi1
03.01.2023 3 z 5

Volné pokračování Čachtické paní podle mě neklamalo ale čekal jsem od toho víc.

kannibal28
31.12.2020 1 z 5

neskutočná blbosť škoda to bolo aj čítať . Velke sklamanie a ten koniec nič prekvapivé.

Zatím zde není žádná související novinka.

Štěstí je jako růže. Na co je její krása, její vůně, když kvete jen pro sebe, když jí nikdo nemůže vidět a cítit?

Kniha Žena dvoch mužov v seznamech

v Právě čtených1x
v dalších seznamech5x