Byla kdysi válka přehled

Byla kdysi válka https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30583/bmid_byla-kdysi-valka-CrD-30583.jpg 4 87 87

Reportáže, črty a fejetony, „smutné i veselé záznamy o malém úseku války“, které spisovatel napsal za druhé světové války jako válečný dopisovatel čelných amerických deníků v Anglii, Africe a v Itálii. Zápisky ponechal úmyslně v původní podobě, jak vycházely za války v novinách. Vložil do nich myšlenky, které varují před válkou pořád stejně naléhavě: „A kdybychom byli tak hloupí – ale my nejsme ! – a dovolili, aby znovu vypukla, nezasloužili bychom si jako lidé ji přežít.“... celý text

Fejetony, eseje Literatura faktu Žurnalistika, publicistika
Vydáno: , Naše vojsko

Once There Was a War , 1958

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Byla kdysi válka. Přihlašte se a napište ho.

Kabuky
07.04.2023 5 z 5

Vynikající kniha.

Aykiru
06.03.2022 5 z 5

,,Všechny ty malé příběhy jsou obyčejné,“ píše Steibeck v jednom ze svých válečných zpravodajství, ,, ve všech je skrytá malá tragédie, přímo z nich trčí. Pozadí těch příběhů je rudé od ohňů, tvoří rám nesmazatelného obrazu.“
A právě o tom Kdysi byla válka je, o malých lidech dobrých i zlých, statečných i zbabělých unášených vírem druhé světové války, dohnaných na pokraj svých možností, zkoušených absurditou kolosu zvaného armáda, o zážitcích a náhodách vtipných i tragických, o víře a malých radostech, ke kterým je nutno se upínat, aby nás ta neuvěřitelná tíha neštěstí s konečnou platností nesrazila na kolena.
Tím vším se táhne tenká zlatá nit Steinbeckova něžného smyslu pro humor, který je tak „domácký“ a blízký, že Vás donutí se smát, zatímco ,,pozadí je rudé od ohňů".

MaggieR
21.06.2021 5 z 5

Steinbeck v týchto reportážach urobil s vojakov ľudí, neskutočne vie opisať ľudskosť

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Byla kdysi válka v seznamech

v Právě čtených1x