Byl jsem osobním strážcem Adolfa Hitlera přehled

Byl jsem osobním strážcem Adolfa Hitlera https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13752/bmid_byl-jsem-osobnim-strazcem-adolfa-hi-O31-13752.jpg 4 27 27

1940-1945: poslední svědectví Vzpomínky Hitlerova osobního strážce, který coby poslední německý voják opustil berlínský bunkr. Rekapitulace dětství, dospívání, dobrovolného vstupu do speciální jednotky SS, zranění na polské frontě, působení v Hitlerově osobní stráži. Autor se sice nikdy nezúčastnil politických jednání, avšak od roku 1940 byl v každodenním kontaktu s Hitlerem. Očitý svědek interpretuje Hessův útěk, Stalingrad, Stauffenbergův atentát, sňatek s Evou Braunovou i závěrečnou sebevraždu. Jako poslední německý voják poté opustil berlínský bunkr.... celý text

Literatura naučná Biografie a memoáry Historie
Vydáno: , Volvox Globator

J’étais garde du corps d’Hitler 1940-1945 , 2006

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Byl jsem osobním strážcem Adolfa Hitlera. Přihlašte se a napište ho.

veronika5179
06.09.2023 5 z 5

Takové milé osobní a někdy i úsměvné vzpomínky, psáno velice přístupným a jednoduchým jazykem, přečíst lze v řádu několika hodin, snad i minut.
Subjektivní paměti mladého chlapce, který se dostal až do Říšského kancléřství, popis běžných dnů v Berlíně i mimo něj, vztahy mezi jednotlivými příslušníky NSDAP, a tak dále...Mnoho informací je dnes už veřejně známých, některé verze jsou známé desetkrát a pokaždé jinak, některé jsou úsměvné, některá data se neshodují, ale to vše lze odpustit. Zajímavý je i tv dokument, který knihu autenticky doplňuje.

vvikingg
11.03.2023 5 z 5

Velmi dobré autentické vzpomínky muže , který byl s Hitlerem skoro denně v kontaktu a nebral ho jak diktátora ale pouze nadřízeného: Zajímavá je i zmínka jak Misch dával informace štábu při natáčení filmu Pád třetí říše a byl zklamán filmem, žádné pitky se v bunkru kancléřství nekonali, jak je ve filmu natočeno.

Minarikova443
19.01.2021 5 z 5

Je to jiné, když to vypráví člověk, který Hitlera zažil.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Byl jsem osobním strážcem Adolfa Hitlera v seznamech

v Právě čtených1x