Búrlivé výšiny přehled

Búrlivé výšiny https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458081/bmid_burlive-vysiny-9lX-458081.jpg 4 4712 4712

Búrlivé výšiny sú strhujúcim románom, v ktorom nás Emily Brontëová zavedie do pustých vresovísk yorkshirského panstva a zoznámi s obyvateľmi dvoch usadlostí a ich až prízračné prepletenými osudmi. Pán Lockwood, nájomca usadlosti Drozdovo, je prinútený jednej noci nájsť prístrešok v neďalekej usadlosti Búrlivé výšiny. Dozvedá sa o búrlivých udalostiach, ktoré sa udiali na panstve pred mnohými rokmi: o vášnivej láske najdúcha, mladého cigána Heathcliffa, a slečny Kataríny Earnshawovej, dcéry pána domu, ktorá ho zradila. Heathcliffova pomsta sa stala kliatbou panstva. Búrlivé výšiny sú napínavým mystickým príbehom plným vášne, zrady a pomsty.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Slovart (SK)

Wuthering Heights , 1847

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Búrlivé výšiny. Přihlašte se a napište ho.

yaja8823
předevčírem 4 z 5

Kniha je velmi čtivá, zajímavý příběh, ale smutné na tom je, že si paní Catrine dělala legraci a pohrdala svým nejlepším kamarádem příliš dlouho a nikdy si nepřiznala, že ho miluje. V podstatě umřela žalem a on potom taky. Bylo hrozné, jak se v té době lidi povyšovali bez důvodu nad druhé. A to že ubližovali, byť slovem, je nikdo nikdy neodnaučil.

Knižníblázen
18.05.2024 4 z 5

Příběh několika generací,kde se vždy někdo nešťastně zamiluje. Bažiny, severský vzduch,láska,pomsta,krutost. Na začátku jsem si toho malého cikánského chlapce oblíbila,ale čím více byl starší,tím byl horší. Jenom,proto že on si nemohl vzít Kateřinu,neznamená,že musel ublížit tolika lidem. Ale zase to by potom nebyl zajímavý příběh,takže chápu záměr autorky. Jen škoda,že několika postavám dala stejná jména

miša63
03.05.2024 2 z 5

Z počátku jsem se trochu ztrácela v postavách, ale postupem času se vše vysvětlovalo.

Pád Númenoru, Panský dům a další knižní novinky (36. týden)

03.09.2023

Knižní novinky (3. týden)

16.01.2022

Knižní novinky (16. - 23. 11.)

16.11.2013

Kniha Búrlivé výšiny v seznamech