Búrková sezóna přehled

Búrková sezóna https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/375652/bmid_burkova-sezona-96f-375652.jpg 4 2432 2432

Zaklínač série

< 8. díl

Majster poľskej fantastiky opäť prekvapuje – Búrkovú sezónu odštartoval zemetrasením a bielovlasý lovec netvorov Geralt z Rivie, verný svojmu poslaniu chrániť obyčajných ľudí, sa vrhá do neľútostného zápasu s dravcom zabijakom a inými magickými obludami. Po konflikte v Keracku sa dostane do väzenia a príde o svoje drahocenné meče. Zaklínačské zbrane sú vecou cti a Geralt ich musí za každú cenu získať späť... Andrzej Sapkowski v tomto samostatnom románe vracia na scénu svojho najpopulárnejšieho hrdinu. Zaklínač putuje, bojuje s netvormi, intrigánmi a zločincami a nad jeho fantastickým svetom sa zatiaľ sťahujú temné mračná – prichádza búrková sezóna.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Plus

Sezon burz , 2013

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Búrková sezóna. Přihlašte se a napište ho.

Vendy1993
24.04.2024 3 z 5

Poslední vyprávění o zaklínači Geraldovi a jeho dobrodružství. Tento díl byl určitě lepší než Paní jezera. Začátek a konec byl dost slušný, ale prostřední část mi přišla zdlouhavá. Líbilo se mi, že tentokrát je to jakoby úplně první díl, ale kupodivu mi dává smysl číst ho poslední.

Ivan53
14.04.2024 5 z 5

Predpredposledný a predposledný diel knižného radu som nečítal, lebo už v Krste ohňom bolo primálo Zaklínača, a príliš veľa toho, čo ma nezaujíma. A spravil som dobre, že som preskočil na posledný diel. Nejde síce o poviedky, kapitoly spolu súvisia, no ide o kapitoly o Geraltovi, ktorý opäť zažíva čosi zaklínačské. Opäť 6 z 5, vrelo odporúčam. A tá posledná kapitola, tam som chcel vyroniť slzu... (A podpisujem sa pod každé slovo používateľky Vidlička!)

Shindo
17.03.2024 3 z 5

Po dočítaní Paní jezera som si myslel, že Bouřková sezóna mi pomôže zbaviť sa toho nepríjemného pocitu, ktorý vo mne zostal. Bohužiaľ sa tak nestalo.

Kniha je lepší priemer s dosť klišé dejom.

Geralt zabíja potvory, chlastá, putuje a občas sa s niekým vyspí. Marigold sa dostáva do problémov. Všade sa rieši politika. Čarodejky tu zastupuje zrzavá mrcha Astrid Lyttneyd Ásgeirrfinnbjornsdottir, z praktických dôvodov známa ako Lytta Neyd (mimochoodm, kým v knihe je opísaná ako krásavica, v netflixovskej fraške je vážne škaredá, ale aspoň zostala biela). Čarodejníkov zasa skupina mocichtivých magorov venujúcich sa nechutným genetickým a hybridizačným experimentom, čo v prostredí stredovekého fantasy vyznieva ako nevydarené sci-fi. Spôsob, akým Geralt príde k mečom, je doslova deus ex machina.

Už pri Paní jezera som mal pocit, že Andrzej melie z posledného, rieši veci skratkovito a dokonca, že ho už možno písanie dávno prestalo baviť. Tu sa mi to potvrdilo. Na druhej strane, podobne ako Vosa mám aspoň chuť si znova prečítať celú ságu.

Knižní novinky (7. týden)

14.02.2021

Kniha Búrková sezóna v seznamech