Budování Evropy přehled

Budování Evropy https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/221095/bmid_budovani-evropy-221095.jpg 4 3 3

Rozsáhlá publikace předního francouzského politologa se věnuje dějinám evropské integrace po druhé světové válce. Popisuje historii sjednocování Evropy od poválečného Marshallova plánu a postupného uvolňování hospodářské výměny v rámci Evropského společenství uhlí a oceli přes sjednocování ekonomických pravidel a vytváření jednotného vnitřního trhu až po současné institucionální a bezpečnostní reformy Evropského unie. Kniha obsahuje množství encyklopedických údajů z dějin evropské integrace, chronologické přehledy a rozsáhlou bibliografii.... celý text

Literatura naučná Historie Politologie, mezinárodní vztahy
Vydáno: , Karolinum

La Construction de l´Europe , 1983

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Budování Evropy. Přihlašte se a napište ho.

TaťkaMF
28.03.2022 4 z 5

Několikrát aktualizované vydání předního francouzského historika na mezinárodní organizace a historii moderní Evropy. Autor se sám zúčastnil popisovaných událostí a mohl tak bezprostředně zaznamenávat konstrukci sjednocené Evropy a zrod Evropské unie.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Budování Evropy v seznamech

politika společenské vědy integrace politologie

Autorovy knížky

Pierre Gerbet