Budeš iba moja přehled

Budeš iba moja https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454825/bmid_budes-iba-moja-V1Q-454825.jpeg 4 38 38

Natália má všetko — sľubnú kariéru, luxusný život, dlhodobý vzťah. Je úspešná právnička – takmer advokátka. Vo svojom odbore patrí medzi najlepších a tým si plní svoj životný sen. Je však skutočne Natáliin život taký dokonalý, ako sa na prvý pohľad zdá? Jej snúbenec Kristián má o jej živote a plánoch inú predstavu. Drží Natáliu vo svojej zlatej klietke. Kam až je schopný zájsť, aby bolo všetko podľa jeho želania? Nájde Natália v sebe silu vzoprieť sa alebo mu podriadi celý svoj život?... celý text

Novely Literatura slovenská
Vydáno: , Marenčin PT

Budeš iba moja , 2020

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Budeš iba moja. Přihlašte se a napište ho.

Cteme_s_Terkou
07.03.2024 5 z 5

Vítám vás u dnešní recenze, ve které se podíváme na novelu slovenské autorky Martiny Kováčikové s názvem Budeš jenom moje. Já bych tímto chtěla, už tradičně, poděkovat Martině za možnost zrecenzovat tuto její knihu v rámci naší spolupráce.
Osobně si myslím, že nezůstanu jen u jedné knihy od této autorky, ale to ukáže čas.
Originál této knihy vyšel ve Slovenštině, ale s autorkou jsme se dohodly na zrecenzování českého překladu.
Já vás už ale nebudu zdržovat a vrhneme se rovnou na samotnou recenzi.

Nevím, jak se mi to povedlo, ale tohle je už druhá kniha na podobné téma. A to jsem ani u jedné netušila, do čeho přesně jdu. Nicméně nemůžu říct, že bych toho litovala.
Spousta lidí mi říkala a také psala do recenzí, že kniha na první pohled vypadá jako nějaká erotická novela.
Já tedy můžu souhlasit jen s tím, že je to novela. Se zbytkem už tak ne.
Autorka nás už při prvním začtení háže do typického Natalina rána, které je snad to nejlepší z celé knihy, takže jestli vám nesedne tohle, tak to asi úplně není pro vás.
Přiznám se, že jsem asi jako většina čekala trošičku jiný konec, ale přesto tento, který Martina zvolila není nic, co by se vymykalo realitě. I-když mě to vůči mému očekávání mrzí, nepřipadala mi tato varianta v knize na sílu, za což autorce dávám plus.
I scény a situace v příběhu působily naprosto uvěřitelně a někdy až moc realisticky.

Doporučila bych tedy tuto knihu?
Ano.
A komu?
Každému , kdo má rád tuzemskou tvorbu, příběhy, které vyvolají silné emoce a těm, kteří nepasou jen po hrdinech, kteří mají vše na stříbrném podnosu a úplně zdarma.

Comelye
06.03.2024

To je tak plytké a jednoduché že mi stačily 2 kapitoly a knížka putuje zpátky do knihovny

Danago
06.02.2024 1 z 5

Téma mnohokrát popsané a bohužel vždy lépe. Velmi slabé zpracování . Autorka nepřináší nic nového. To vše už tu bylo. Jak se někdo zmínil klišé na klišé až je to nepříjemné. Žádná zajímavá zápletka . Je to bolestné, pro mě naprosto nepochopitelné. Ale kniha ničím nepřekvapili. Nic mi nedala. Popravdě se to ani jazykově dobře nečetlo, tady je asi na vině špatný překlad ze slovenštiny. Škoda na knihu jsem se těšila. Ale jsem velmi zklamaná.

Tajemství domu Thornů, Botanik a další knižní novinky (41. týden)

08.10.2023

Knižní novinky (42. týden)

11.10.2020

Kniha Budeš iba moja v seznamech

v dalších seznamech2x

naděje domácí násilí psychické problémy odvaha

Martina Kováčiková
slovenská, 1987