Břicho nestvůry přehled

Břicho nestvůry https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/439197/bmid_bricho-nestvury-gW0-439197.jpg 4 262 262

Nemine den, aby devítiletý Laurent Lepage nebil na poplach. Podle něj hrozí vesničce Three Pines neustále nějaké strašné nebezpečí, od invaze mimozemšťanů přes chodící stromy, okřídlené nestvůry až po dinosaury zahlédnuté na návsi. Jenže všichni včetně Armanda a Reine-Marie Gamachových, kteří teď v quebecké vísce bydlí, jsou přesvědčení, že má prostě jen moc bujnou fantazii. Vždyť kdo by těm jeho šíleným historkám věřil? Avšak když chlapec náhle zmizí, najednou se zdá, že aspoň v něčem možná nelhal. Tak začíná horečné pátrání po chlapci i po pravdě a to, co při tom vesničané objeví v lese, spustí řetězec událostí, jež vedou k vraždě, ta zas ke starému zločinu a ten ke staré zradě. A ta vede ke dveřím zahořklé staré básnířky. A teď je tu, ten stín, píše Ruth Zardová, už po tobě sáh. Three Pines kdysi navštívila nestvůra, která tam zapustila hluboké kořeny. A Ruth ví, že nyní je zpátky. Armand Gamache, bývalý šéf oddělení vražd Sureté du Québec, se zatím potýká s vlastním svědomím. Je totiž možné, že když chlapci nevěřil, má na následujících hrozných událostech svůj díl viny.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Kalibr

The Nature of the Beast , 2015

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Břicho nestvůry. Přihlašte se a napište ho.

putpuda
07.05.2024 5 z 5

Tak tento díl byl jeden z nejlepších z celé série. Konec byl hodně napínavý.
Moc se mi to líbilo...případy A.G. patří mezi nejlepší, co jsem kdy četla. Má to tak úžasnou atmosféru, že se to nedá popsat...
Doufám, že bude mít ještě hooodně dílů ;)

Elapheg
03.05.2024 5 z 5

Břicho nestvůry se mi líbilo o dost více než předchozí díl: Dlouhá cesta domů, který byl také výborný. V tomto díle bylo ale napětí a zvratů mnohem více. Jako obvykle to bylo další zajímavé téma, které se u autorky zatím nikdy nevyskytuje dvakrát v dalších dílech a já tímto smekám před mistryní detektivky, která má vždy skvělou zápletku a není brutální. Vyřešení případu je v Břiše nestvůry až na posledních stranách, takže ke konci jsem byl napjatý jak kšandy. Vykreslení charakterů postav je skvělé, gurmánské požitky jsou zde také popsány, stejně jako radosti a strasti obyvatel vesničky Three Pines. Ve vesničce žije i devítiletý chlapec Laurent Lepage, který je známý svou bujnou fantazií, a jednoho dne řekne, že našel něco velkého. Nikdo mu nevěří, až do doby, kdy se chlapec nevrátí domů. Případu se ujímá i penzionovaný vrchní inspektor Armand Gamache s inspektorem Jeanem Guyem Beauvoirem a Isabelle Lacosteovou. V této knize je hned několik dějových linek: Laurent Lepage, nález v lese, starý zločin a stará zdrada. Detektivka je o to zajímavější, že je postavena na reálném základě, což autorka ve svém doslovu uvádí. No krátce byla to výborná detektivka a do poslední chvíle jsem netušil, kdo je tím pravým zlosynem. Taková hra kočky s myší. Této knize dávám jednoznačně pět hvězd a doporučení všem detektivkářům.

Didi15
26.02.2024 5 z 5

Zase trochu z jiného soudku , ale o nic méně zajímavé , já tuhle sérii naprosto, ale naprosto zbožňuji.

Knižní novinky (22. týden)

25.05.2020

Ne, jsem v pohodě. A ano, myslím ten druh V POHODĚ, odpověděla Reine-Marie a odkázala tím na název jedné z Ruthiných básnických sbírek, kde V POHODĚ byla zkratka pro V Prdeli, Otravná, Hrubá, Osamělá a Děsně Egoistická.

Kniha Břicho nestvůry v seznamech

v Právě čtených5x