Brehmův život zvířat Díl I. Ssavci I. přehled

Brehmův život zvířat Díl I. Ssavci I. https://www.databazeknih.cz/img/books/67_/67254/brehmuv-zivot-zvirat-dil-i-ssavci-svazek-prvni-67254.jpg 5 7 7

Podle třetího, prof. Pechuel-Loeschem nově přepracovaného vydání se stálým zřetelem k zemím českoslovanským upravil prof. Bohumil Bauše.

Literatura naučná Příroda, zvířata
Vydáno: , J. Otto - Ottovo nakladatelství

Brehms Tierleben , 1890

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Brehmův život zvířat Díl I. Ssavci I.. Přihlašte se a napište ho.

Millius
20.12.2020 5 z 5

Žádné jiné přírodovědecké dílo se nedočkalo tolika vydání, dotisků a jazykových mutací, jako Brehmův život zvířat. Bohužel ke škodě českých mutací jsou oproti svým německým předlohám značně zkráceny. Tohle Ottovo nejhezčí vydání z let 1904-1906, je zkráceno o 4 svazky a rovněž ilustrační doprovod je ošizený. Barevné přílohy jsou zcela jiné a nepocházejí z žádného německého Brehma, byť téhož ilustrátora. Ty jsou převzaty z třídílného titulu Das Thierleben der Erde, vydaného v roce 1901. To však nic nemění na velmi krásném počinu a tehdejší velmi dobré kvalitě tisku Ottova nakladatelství, která dnes v knihách až na vyjímky chybí. Brehmův život zvířat by neměl chybět v knihovně obdivovatelů přírody, amatérských či profesionálních přírodovědců. A je jedno, jestli česká či německá mutace a zda řadové nebo lidové vydání.

Luvák
28.06.2016 5 z 5

Dokonalá kniha. A tehdejší názvy dítek přírody jsou mi libější než ty nové. Raději jsem luvákem než ovíječem, bleh.

Gold351
02.09.2015 5 z 5

Klasika, stále ještě poučí, navíc je ozdobou každé knihovny.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Brehmův život zvířat Díl I. Ssavci I. v seznamech

savci

Alfred Brehm
německá, 1829 - 1884
1904  100%Brehmův život zvířat Díl I. Ssavci I.
1939  100%Brehmův život zvířat I - Bezobratlí
1974  91%Život zvířat
1938  100%Brehmův život zvířat III - Ptáci 1
1905  100%Brehmův život zvířat Díl II. Ptáci I.