Brat mlčanlivého Vlka přehled

Brat mlčanlivého Vlka https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24483/brat-mlcanliveho-vlk-24483.jpg 4 48 48

Táto známa kniha pre mládež, rozprávaná detskou postavou, pojednáva o súdržnosti rodiny. Dostala Európsku prémiu mesta Caorli a bola preložená do mnohých jazykov.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Brat mlčanlivého Vlka. Přihlašte se a napište ho.

RoBertino27
19.02.2024 3 z 5

Mlčenlivý Vuk je jedním z případů, kdy jsem si velmi dobře pamatoval seriál a rozhodl se, jako ostatní zdejší uživatelé, porovnat provedení řady "My z konce světa" s knižní formou. Nechci tvrdit, že jsem línější číst, ale Jiří Máša, Josef Vytasil, Roman Čada i mladé Zuzana Bydžovská či Yvetta Kornová mě bavili víc.

pajaroh
22.05.2023 5 z 5

Příběh z hor, který jsem nalezla v knihobudce v Beskydech a četla jsem ho večer po horském toulání s výhledem na kopce do tmy, deště, mlhy. Může být pro čtení Bratra mlčenlivého vlka ideálnější prostředí?
Samotný příběh mě velmi oslovil, vlastně jsem čekala dětské povídání o klukovinách na horské chatě, ale v knize je toho mnohem více. Více smutku, krásy, vztahu k přírodě i horám, také více pohledů na různé lidské povahy. A více blech a bernardýnů.
Takové knihobudkové nálezy opravdu můžu a děkuji za ně všem, kteří tuto krásnou knižní tradici udržují.

Nofar197
26.01.2023 4 z 5

Čtrnáctiletý Jurka a jeho bratr, vysokoškolák Jožo přezdívaný Vuk, žijí s rodiči v horské chatě v krásném prostředí Vysokých Tater. Oba bratři prožívají své první lásky, školní a domácí peripetie, kterými prolínají jejich společné zážitky. Rodinu, ale hlavně Vuka, bohužel silně zasáhne nešťastná událost....... Knížka dobrá, ale přece jen o trochu víc se mi líbilo seriálové zpracování My z Konce světa.

Zatím zde není žádná související novinka.

Ocenění knihy (1)

1970 - Deutscher Jugendliteraturpreis (Jugendbuch (Kniha pro mládež))

Kniha Brat mlčanlivého Vlka v seznamech

Klára Jarunková