Božská komédia: Raj přehled

Božská komédia: Raj
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/472749/bmid_bozska-komedia-raj-HjG-472749.jpg 4 545 545

Danteho Raj je vrcholnou časťou Božskej komédie, jedného z najvýznamnejších diel svetovej literatúry. Teraz vychádza v novom slovenskom preklade prof. Pavla Koprdu i s podrobnými komentármi, ktoré odhaľujú to, čo zakrylo sedem storočí od vzniku diela. Súčasťou knihy je jediné celoilustrované vydanie Božskej komédie zo štrnásteho storočia.... celý text

Literatura světová Poezie
Vydáno: , Perfekt

La Divina Commedia , 1321

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Božská komédia: Raj. Přihlašte se a napište ho.

ondra295
29.05.2024 5 z 5

Jde samozřejmě o dílo, které není nijak lehké přečíst. Zároveň je ale jedním z pilířů světové literatury a jeho správné pochopení pomáhá v pochopení mnoha dalších děl významných autorů, kteří z Danta čerpali. Všemu pomáhá krásný český překlad. I pro nevěřícího člověka, jako jsem já, je dílo protkáno moudrostí a některé pasáže jsou tak nadčasové, že dělají z autora skutečně geniálního umělce. Kromě hodnoty umělecké je v díle i mnoho odkazů na reálné události, které ukazují nejen Dantovo neskutečně vzdělání, ale i angažovanost v soudobých italských poměrech. S pomocí vysvětlivek tak jde i o svědectví o době, ve které autor žil, což knize dodává další rozměr.

Hyaenodon
12.01.2024 5 z 5

Skvělý překlad. Jedna z knih, u kterých si člověk vyčítá, že ví tak málo o křesťanství nebo o antice.

natalie.carsen
15.12.2023 5 z 5

Věnovala jsem se 2 překladům, prvnímu od pana Mikeše abych dílo pochopila a druhému od pana Bablera abych si dílo vychutnala :) a musím říct, že to opravdu stálo za to

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Božská komédia: Raj v seznamech

v Právě čtených59x