Bouře přehled

Bouře
https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/441092/bmid_boure-oNq-441092.jpg 4 176 176

Příběh o lásce a nenávisti, o mstě a odpuštění, vypráví o ztroskotancích, kteří se na pustém ostrově setkávají se zázraky a divy. Vyšlo v edici Souborné dílo Williama Shakespeara v překladu Martina Hilského, ve společném ochranném obalu se svazky Cymbelín, Zimní pohádka a Perikles.

Literatura světová Divadelní hry
Vydáno: , ELK - Evropský literární klub , Knižní klub

The Tempest , 1611

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Bouře. Přihlašte se a napište ho.

MollyCornelia
05.02.2024 4 z 5

4*/5*
První kniha od Shakespeara, kterou jsem nečetla do školy, ale pro zábavu. Miluji autorův jazyk i vystavění příběhu. Tady mi trvalo zorientovat se v postavách, ale jinak jen chvalím. Moc se mi líbila atmosféra a zapůsobila na mě scéna s hrou v šachy.
Doporučuji milovníkům Shakespeara, teenagerům cca od 14 let a dospělým.

janina66
02.11.2023 4 z 5

Taková milá krátká pohádka. Úplně jiné jako většina od W.Sh., které bývají tragické, až na pár ryze komedií.
Líbilo se mi to.

TomTomis
22.05.2023 3 z 5

Abych pravdu řekl, četl jsem jen kvůli knize, která z této divadelní hry nějak vychází (M. Atwoodová). Nečetlo se mi to lehce, místy jsem některým postavám asi ani nerozuměl. Ztroskotanci na ostrově, hodně fantazie, kouzel a magie. Možná by stálo za to přečíst pozorněji znovu, ale obávám se, že na to nenaleznu tu správnou náladu :)

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Bouře v seznamech

v Právě čtených1x