Bonaparťačka přehled

Bonaparťačka https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/333165/mid_bonapartacka-AXS-333165.png 3 16 16

Píše se rok 1970, v zemi probíhá tuhá normalizace a pražská patriotka Eva Formánková nese aktuální politické klima těžce. Je nepřehlédnutelná - vysoká, blonďatá, okouzlující (zúčastnila se dokonce soutěže Miss Praha). Miluje společnost mladých umělců a hospodu U Bonaparta, kde každou středu a sobotu zasedá. Nálada u stolu je nejen avantgardně umělecká, mimo jiné zakládají spolek Pohodlí, ale i silně protikomunistická, následkem čeho se zaplétá do politické potyčky a skončí v Ruzyňské věznici. Co ovšem hlavní hrdinka netuší je, že ty nejtěžší časy ji čekají teprve v manželství …... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Bonaparťačka. Přihlašte se a napište ho.

AriaLovesBooks
09.09.2023 2 z 5

Když jsem se do knížky pouštěla, čekala jsem spíše oddechovku, a to i přes dobu, ve které se děj knihy odehrává. Nuže, mohu potvrdit, že chvílemi se o oddechovku jednalo, ale pak se příběh celkem hodně zvrhl Což není úplně špatně, avšak největším problémem této knihy je styl psaní a čtivost. Ačkoli příběh nabral jisté obrátky, asi po polovině knihy mě některé dějové linky vůbec nebavily. Přišlo mi, jako by knihu po určité době začal psát někdo úplně jiný. A bohužel to nebylo k dobru Navíc, některé pasáže tam byly nedovysvětlené, a to nemám na mysli historické události, nýbrž záležitosti v životě postav. To mi připadá jako velká škoda.

Celkově bych knihu zhodnotila jako spíše podprůměrnou. Pokud jste nenáročný čtenář, pravděpodobně vás nijak neurazí, možná se vám bude i líbit. Já ji však příliš doporučit nemohu.

Radka1911
19.09.2020 3 z 5

Exkurze do životů bohémů a intelektuálů v časech před sametovou revolucí. Bohužel, pro mne kniha příliš čtivá nebyla.

Fanda74
29.10.2018 2 z 5

Není to žádná romantika, jak by se podle obalu mohlo zdát, zajímavé téma, ale ne úplně dobře se mi to četlo. Trochu přeskakování v ději, občas jsem se trochu ztrácel...

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Bonaparťačka v seznamech

Thea Schejbalová