Bojujte s nepřítelem zblízka: Britské válečné námořnictvo za druhé světové války IV. přehled

Bojujte s nepřítelem zblízka: Britské válečné námořnictvo za druhé světové války IV. https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23421/bmid_bojujte-s-nepritelem-zblizka-britsk-jeA-23421.jpg 5 3 3

Závěrečný svazek se zaměřuje na triumf Spojenců v poslední fázi konfliktu, z něhož Královské námořnictvo sice vyšlo vítězně, ale v němž Británie definitivně ztratila postavení „vládkyně moří“. Autor rozebírá problémy spojené s přípravou spojenecké invaze do západní Evropy včetně komplikací vyplývajících z charakteru některých vojenských představitelů, kteří se na operaci „Overlord“ podíleli. Líčí největší kombinovanou operaci v dějinách lidstva, přičemž pozornost věnuje především její námořní části, známé pod názvem operace „Neptun“, jejíž plán považuje za mistrovské dílo štábní práce. Nakonec popisuje operace Královského námořnictva v bojích proti Japonsku, vrcholící účastí britských lodí na závěrečném tažení proti japonským domovským ostrovům.... celý text

Literatura naučná Historie Vojenství
Vydáno: , Paseka

Engage the Enemy More Closely , 1991

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Bojujte s nepřítelem zblízka: Britské válečné námořnictvo za druhé světové války IV.. Přihlašte se a napište ho.

MartinezZ
30.06.2017 4 z 5

Poslední díl je už kratší a dějově a obsahově vyznívá poněkud zkráceně. Ale z pohledu britského loďstva to tak prostě je, jelikož už dávno nehraje prim na mořích. Celá tetralogie je hodně zajímavým počinem, zaměřujícím se jen na jedno konkrétní loďstvo, ale mnohdy mohl autor ubrat na přílišných podrobnostech, což by nebylo ku neprospěchu věci :) bylo to fajn čtení, ale nebudu tvrdit, že jsem nečekal trochu více vzpomínek od přímých účastníků. Právě díky jedné takové, uvedené v jiné knížce, jsem na tuhle tetralogii vůbec narazil.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Bojujte s nepřítelem zblízka: Britské válečné námořnictvo za druhé světové války IV. v seznamech