Bitevní pole přehled

Bitevní pole https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415698/bmid_bitevni-pole-1NB-415698.jpg 4 67 67

Puberta očima rodičů S dětmi je ta potíž, že rostou. Jednoho krásného dne začnou bez varování práskat dveřmi, nosit špatné známky a vyjadřovat se nanejvýš mručením. A hlavně své rodiče přestanou považovat za bohy. S tím ovšem není snadné se smířit, zvlášť pokud jste otec. Věda tvrdí, že jsou v tom nevinně. Ty líné a vznětlivé tvory, neschopné uklidit po sobě špinavé ponožky, z nich dělá fakt, že jejich rozumové schopnosti jsou teprve ve vývinu. Ale stejně — nic horšího než puberťáka digitálního věku pánbůh ještě nestvořil. Manželé, které chování jejich patnáctiletého syna přivedlo na pokraj nervového zhroucení, si kladou otázku: Co jsme udělali špatně? Nejspíš nic. Válka se však už rozhořela. A oni na ni nebyli připraveni. Škola jim pomocnou ruku nepodá, otci přeskočí, matka se zoufale snaží vzniklý požár uhasit… Román o lásce mezi rodiči a dětmi, připomínající mnohdy spíš klání na bitevním poli.... celý text

Literatura světová Romány Psychologie a pedagogika
Vydáno: ekniha , Host

Le Champ de bataille , 2018

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Bitevní pole. Přihlašte se a napište ho.

simaja
28.03.2024 5 z 5

Knížka byla pohledem do mysli muže, který se srovnává s pubertou svého syna a moc se mu to teda nedaří, spíš to vypadá na slušnou krizi. Některé pasáže byly vtipné a byly by i vtipnější, kdyby to člověk zrovna neprožíval doma :-)

Ophelie
27.02.2024 3 z 5

Knížka, kterou máte během dvou odpolední přečtenou, čte se totiž velmi dobře. Hlavní postava otce, z jehož pohledu je vše vyprávěno, mi byla z poloviny sympatická (např. pasáže ohledně vzdělávacího systému - řekni jim to, co chtějí slyšet, abys uspěla v testu, ne, to co je pravda, hodnocení žáka systémem známkování, slepá poslušnost apod.), ale i nesympatická (vztahové a rodinné problémy řešit zavíráním se na záchodě, zapálením pohovky, nulovou upřímnou a otevřenou komunikací apod.) - postava mi přišla taková nevyzrálá (vinit z nefunkčnosti vztahu s manželkou vlastní děti?). Ale závěr vyznívá do budoucna nadějně… Čtení nelituji, ale znovu po knize nesáhnu.

Fani
15.01.2024 4 z 5

Když jsem viděla obálku, přečetla si název a následně anotaci, říkala jsem si co to zase bude.
Ale byla jsem velmi mile překvapená. Budu dlouho ještě přemýšlet nad tím jak je důležité stále pracovat na svém vztahu s partnerem a že ho nemůžu brát jako samozřejmost ani po x letech manželství. Pak taky jak je náročné vychovávat své dite tak, aby znej vyrostl dobry člověk. Jak se o nej nikdy nepřestane bát ani když mu bude treba 40let. Jak je důležité se stále snažit při výchově, dávat dítěti prostor a snažit se mu naslouchat. Zůstalo toho ve mě zkratka dost, ikdyz má kniha jen 169stran

Knižní novinky (14. týden)

31.03.2019

Kniha Bitevní pole v seznamech