Bílý Afričan: Bída a lesk svobody přehled

Bílý Afričan: Bída a lesk svobody https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/456545/bmid_bily-african-bida-a-lesk-svobody-YNt-456545.jpg 4 59 59

Život jednoho obyčejného mladíka od základu změní nabídka pracovní cesty do Mosambiku. Ze stereotypního způsobu života se na horké africké půdě stává dobrodružství. Každý den je jiný a plný mimořádných zážitků. Jenže po třech letech práce a podnikání přichází další dramatická změna – kvůli politickému převratu nechává autor v Africe úplně všechno včetně snoubenky a vrací se domů. V Česku začíná nová životní etapa, ale i v té se dějí neuvěřitelné věci… Autobiografický cestopisný román o situacích, které život přináší, když to nejmíň čekáte. Ale i o snech, které se mohou změnit v realitu.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Bílý Afričan: Bída a lesk svobody. Přihlašte se a napište ho.

tereza1964
02.05.2024 3 z 5

Od knížky jsem čekala asi něco víc, než jsem dostala, každopádně autor píše čtivě o svém životě a žádný průšvih to není.

Marekh
18.01.2023 5 z 5

Autobiografický cestopisný příběh o mladém muži, která podniká různé cesty do zahraničí včetně Afriky. V MOSAMBIKU založí kuřecí farmu a v sousedním státě ZIMBABWE se seznámí s jednou ženou, do které se zamiluje a následně se s ní ožení. Jedná se o autorovu prvotinu. Příběhy, se kterými se autor v této knize podělil se čtenáři, byly zajímavé. Kniha obsahuje také bonusové kapitoly.

Autor je velký cestoval, procestoval hodně států a strávil hodně času v letadlech.

Kniha se četla dobře a celkově byla po grafické stránce pěkně zpracovaná. Kniha má pěknou obálku.

V knize se nachází jedná vzpomínka, která je napsaná v angličtině. Myslím si, že tento text měl být také přeložený do češtiny, ačkoliv autor vysvětluje, proč jej nepřeložil.

V závěru knihy se nachází kapitola CESTOPISY a CESTOVÁNÍ VE STATISTIKÁCH. Pomocí naskenování čárových kódů zjistíme bližší informace.

Citáty:

Užívej života nyní, protože nikdo nezná svoji hodinu.

Nemáme si na co stěžovat, žijeme v jedné z nejbohatších zemí na světě, říkám si. Do Mosambiku by se měl vydat každý, aby pochopil, co je skutečná hodnota.

Začínám vnímat, co obnáší život v Americe. Hlavně tedy život přistěhovalce. Kdo si chce vydělat, musí tvrdě dřít. Žádné víkendy, žádné posezení s přáteli, žádná dovolená. Prostor pro zábavu neexistuje.

Cestování pro mě bylo, je a bude mým největším učitelem, kterému se nevyrovná ani ta nejrenomovanější škola.

Nikdy není pozdě začít. Když opravdu chcete, myslím, že dokážete cokoli.

Pechule
05.03.2022 3 z 5

Číst se kniha dá, nějaké nové informace jsem se také dozvěděla, ale žádná hitparáda to není.

Knižní novinky (9. týden)

28.02.2021

Kniha Bílý Afričan: Bída a lesk svobody v seznamech

v Právě čtených1x
v dalších seznamech3x

Afrika cestopisné příběhy útěk autobiografické prvky Mosambik podle skutečných událostí

Autorovy knížky

Daniel Valchovník