Biela ruža, Čierny les přehled

Biela ruža, Čierny les
https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/450349/mid_biela-ruza-cierny-les-ZZc-450349.jpg 4 1222 1222

Pred nástupom Hitlera k moci bola horská chata rodiny Gerberovcov miestom radosti a rodinnej pohody. Teraz, keď Čierny les prikryla hrubá snehová prikrývka, sa v nej odporkyňa fašistického režimu Franka Gerberová cíti osamelá a zúfalá. Cez jej domovinu sa prehnala vlna brutality, ktorá jej vzala milovaných ľudí aj zmysel života. Všetko sa zmení, keď v snehu náhodou objaví letca v uniforme Luftwaffe. Muž je zranený, v bezvedomí a vedľa neho leží padák. Franka, vyštudovaná zdravotná sestra, ho napriek svojmu odporu k režimu dovlečie do osamelej chaty v horách. Čoskoro však zistí, že muž nie je tým, za koho sa vydáva, a začne pátrať po jeho skutočnej identite. Z ich krehkého vzťahu sa v hroziacom nebezpečenstve vyvinie nevyhnutné spojenectvo. Dokážu si s gestapom v pätách dôverovať natoľko, aby spojili sily a dokončili misiu, ktorá by mohla zmeniť priebeh vojny aj ich život?... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Ikar (SK)

White Rose, Black Forest , 2018

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Biela ruža, Čierny les. Přihlašte se a napište ho.

KnihomolkaOli
26.05.2024 3 z 5

Nebylo to špatné, kniha se četla dobře. Ale něco mi tam chybělo, něco, co by mě do příběhu více vtáhlo.

Anavi8912
25.04.2024 5 z 5

Krásný, romantický příběh, který se odehrává během druhé světové války. Příběh je vyprávěn ze dvou pohledů. Hlavní postavou je německá dívka, zdravotní sestra, Franka Gerberová, která zachrání amerického vojáka, Johna Lynche. Velice čtivé, napínavé až do konce.

Luccinda
02.04.2024 4 z 5

Stejně jako předchozí autorův román Najdi Rebeccu, také Růže bílá, černý les je romantickým příběhem zasazeným do období druhé světové války. To se mi na knihách Eoina Dempseyho líbí. Ukazuje, že i na pozadí válečných hrůz může přece jen vzniknout něco krásného.

V knize se střídají pohledy obou hlavních hrdinů, takže se toho čtenář dozví spoustu i o jejich životě před válkou. Díky tomu je příběh mnohem komplexnější a o to dojemnější. Jen je škoda toho konce. Ten byl na můj vkus příliš uspěchaný, vůbec by knize neuškodilo přidat pár stránek navíc.

50 nejčtenějších knih roku 2020

26.12.2020

Knižní novinky (34. týden)

16.08.2020

10 právě čtených knih podle uživatelů (květen)

15.05.2020

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

To je všechno, co chci - jen si prostě a poklidně žít a být tím, kým jsem, s tebou po boku.

Kniha Biela ruža, Čierny les v seznamech

v Právě čtených9x