Bídníci II. přehled

Bídníci II.
https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/183436/bidnici-ii-183436.jpg 5 219 219

Tento román zachycuje život francouzského lidu v 1. třetině 19. století. Ústřední postavou je Jean Valjean. Je to bývalý galejník, který se na galeje dostal za krádež chleba. Když se mu podařilo uprchnout, okradl starého kněze, který mu nabídl nocleh. Když ho ale chytli četníci, kněz jim řekl, že stříbrné příbory Jeanu Valjeanovi dal darem, přidal mu ještě stříbrné svícny a tím ho zachránil od galejí. Tím Jeana ovlivnil a ten se poté stal dobrodincem a ochráncem těch nejbídnějších. Jeho protihráčem je policejní prefekt Javert, který ho pronásleduje. Zastává názor, že galejník zůstane galejníkem, a považuje dopadení Valjeana za své životní poslání... Román vyznívá jako obžaloba tehdejší společnosti a mravů. Pozn.: V edici Knihovna klasiků se jedná o 3. svazek spisů Victora Huga.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Odeon

Les Misérables , 1862

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Bídníci II.. Přihlašte se a napište ho.

Marekh
14.05.2024 4 z 5

Po dočtení prvního dílu jsem se pustil do čtení druhého dílu. Pokračuje příběh JEANA VALJEANA a dalších našich hrdinů.

V tomto díle nalezneme vylíčení boje na barikádě. I v tomto díle je plno odboček např. o LUDVÍKOVI FILIPOVI, o argotu, o kanalizaci Paříže. Tato kapitola byla velmi zajímavá.

V závěru se nachází kapitola HISTORIE BÍDNÍKŮ. Informace o autorovi a jeho díle.

Kabuky
20.12.2022 5 z 5

Klasika povinné četby.

LenkaWal
27.10.2022 5 z 5

Celkově opravdu perfektní. Chápu, že spoustě lidem vadí všechny ty odbočky, než se autor zase vrátí k nějaké postavě a události. Bylo dost úmorné to číst, ale i tak to miluju. Snad bude někdy nálada a čas, dat si to znovu.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Bídníci II. v seznamech

v Právě čtených3x