Bezvýchodná situace přehled

Bezvýchodná situace https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458313/bmid_bezvychodne-situace-TBl-458313.jpg 3 33 33

Ostrov Skřivan halí po sedm měsíců v roce mlha a ten je tak zcela odříznutý od pevniny. Ještě než se opět na dlouho ocitne v izolaci, připlují na ostrov tři cizinci. Charismatický učitel Ben Hailey, který má nastoupit na místní školu, a šestnáctiletá Viola Kendricková se svou matkou Deborou, jež prchají z domova před děsivou tragédií. S příchodem zimy začíná pevně semknutá a silně nábožensky založená komunita ostrova sledovat nové přistěhovalce s narůstajícími obavami. Vidí, jak jejich ženy podléhají učitelově kouzlu a jejich dcery přijímají do svých řad tajemnou Violu se zlověstně zrzavými vlasy. Dívky se večer potají scházejí u prastarého kamenného kruhu a postupně se stále více vzdalují od náboženské tradice, díky které ostrované po dlouhé generace drželi při sobě. Když je ale jednoho rána u kamenného kruhu nalezeno mrtvé tělo, víra ostrovanů zakolísá a probudí se v nich strach a pochyby. Ostrov totiž tíží jeho vlastní temná tajemství a nyní nastal čas, aby konečně vyplula na povrch.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Vendeta

Impossible Causes , 2019

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Bezvýchodná situace. Přihlašte se a napište ho.

Bundis
16.04.2024 4 z 5

Dočetl jsem a jsem rád. Ztrácel jsem se mezi přechody 2017 - 2018 a to napětí jsem nenašel.
Kniha nebyla nejhorší, ale jsem rád, že mě stála jen 49Kč.

Lily101
21.07.2023 3 z 5

Hned na úvod; kniha není žádným thrillerem, ani dle mého skromného názoru nemá prvky hororu. Předpokládám však, že autorka neovlivní nápis na obálce knihy.

Spíš to bylo psychologické drama, tedy možná. Kniha však byla vcelku čtivá, ačkoliv lze polemizovat o žánru knihy.

Konec knihy mě také celkem zklamal.

No, dvě obligatorní hvězdičky za snahu autorky i celého týmu vydat knihu (vč. překladatele do českého jazyka) a třetí za tu čtivost, ačkoliv kniha vlastně až tak napínavá nebyla + za snahu a rozvoj postav.

Alma-Nacida
07.06.2023 3 z 5

Kniha zcela splnila má očekávání, byla napínavá, indicie byly odhalovány postupně, takže jsem mohla tipovat, jak to všechno dopadne, i když nebylo úplně tajemstvím, co se asi na ostrově dělo. Spíš to bylo o tom jak a proč než kdo a co. Možná působila Viola trochu moc dospěle, ale jinak jsou to pěkné tři a půl hvězdy.

Knižní novinky (8. týden)

21.02.2021

Kniha Bezvýchodná situace v seznamech

v Právě čtených2x
v dalších seznamech3x

ostrovy thrillery tajemství kriminální thrillery anglické romány

Autorovy knížky

Julie Mayhew