Bez hanby o ohanbí přehled

Bez hanby o ohanbí https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404291/bmid_bez-hanby-o-ohanbi-p9O-404291.jpg 3 42 42

Všetko, čo ste chceli vedieť o vagíne a neodvážili ste sa opýtať Bez hanby o ohanbí je knižka, ktorá vysvetľuje všetko, čo ste chceli vedieť o vagíne, ale neodvážili ste sa na to nikoho opýtať. Ani len lekára či svojej najlepšej kamarátky. Jej autorky však lekárky sú a túto knihu napísali pre všetky ženy, ktoré chcú robiť informované rozhodnutia o svojom sexuálnom zdraví. Dozviete sa, prečo je test panenstva nezmysel, ako fungujú rôzne druhy antikoncepcie, ale aj ako vám ponožky môžu zlepšiť sexuálny život. Knižku si prečítali ženy (aj muži!) na celom svete už vo vyše 30 jazykoch.... celý text

Literatura světová Literatura naučná Zdraví
Vydáno: , Slovart (SK)

Gleden med skjeden , 2017

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Bez hanby o ohanbí. Přihlašte se a napište ho.

Pasadenka
26.05.2022 3 z 5

Vypadalo to zajímavě, ale až tak moc mě to neohromilo

Na knížku se dá dívat z různých úhlů a hrozně záleží na tom, jaké vědomosti máte. Pro mě tam toho moc objevného nebylo, nicméně je jasné, že pro některé slečny, které se o své intimní partie doteď moc nezajímali to bude hodně poučná knížka.

Po úvodním povídání o anatomii, se dostáváme k menstruaci, antikoncepci, následně proběhneme choroby a dotkneme se něco málo těhotenství, menopauzy a sexu.

Věci, co mi nesedli:

Docela mi vadili komentáře na mužské pokolení. Bylo to spíš trapné, nežli trefné.
Komentář k menstruaci byl pro mě opět hodně zavádějící. K tomuto tématu mi pořád naskakoval film Mesiac v nás, ve kterých protagonistky byly hodně pro menstruaci jako esenci ženské energie a výjimečnosti. Zde autorky razí tezi jednoho španělského doktora z onoho filmu: „Když nechceš děti, neměj to!“
Ten přístup k sexu mi taky moc nesedl. Ve zkratce: Píchej, chlastej, bav se!

K názorům autorek mi chyběla vyváženost a opozitní pohled, aby čtenářkám předestřely víc, než jen své postoje a morálku a v té záplavě ubezpečování, že je vše naprosto správné a v pořádku třeba řekli, že je v pořádku taky krvácet, nebrat antikoncepci, mít děti, nebo nemít sex, nebo nepít alkohol, nebo…

Jako úvod hezké, malinko jednostranné, ale víc jak za 3 to pro mě není.

heliiinka
21.02.2022 5 z 5

Rozhodně zajímavá kniha s informacemi, které nejsou běžně dostupné. Škoda toho růžového obalu, styděla bych se to číst v tramvaji ale obsah je opravdu pečlivě vytvořený a poučný.

wiix
05.05.2021 4 z 5

Trefná encyklopédia, ktorú by si mala prejsť každá žena. Nové informácie, staré a známe zhrnuté. Naozaj bez hanby.

Knižní novinky (16. týden)

14.04.2019

Knižní novinky (2. týden)

03.01.2019

Kniha Bez hanby o ohanbí v seznamech

v Právě čtených10x
v dalších seznamech1x