Bestie přehled

Bestie
https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/1465/bestie-brana-1465.jpg 4 10 10

Poté, co byla u vrchního detektiva Marka Lapslieho diagnostikována vzácná porucha citlivosti, byl postaven ze zdravotních důvodů mimo službu. Synestezie, kvůli které vnímá zvuky jako chutě, mu prakticky zničila nejen profesní, ale i osobní život. Náhle je však povolán ke zdánlivě standardní autonehodě, kde nemá prošetřit smrt řidiče, nýbrž náhodně odkryté, mnohem starší tělo… Mezitím Violet Chambersová nerušeně pozoruje přítelkyni umírající v bolestech a trpělivě čeká na to, až bude moci získat její majetek i identitu. Lapslie se dostává na stopu sériové vražedkyně, zjišťuje však, že není jediný, kdo se o případ zajímá.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Brána

Still Waters , 2007

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Bestie. Přihlašte se a napište ho.

moudivlacek
08.11.2023 3 z 5

Tak jsem se těšila na tuto detektivku a detektiva se synestezií. Nemusím mít krvárny ani neurošoky na každé stránce, ale tady jsem se hodně dlouho nudila. Teprve ke konci se to rozhýbalo.
Úvod hned hodně naznačí jak o zlu, tak o daném zloduchu. Detektiv se vzácnou chorobou čelí různým překážkám v práci, do očí bijící. Vysvětlení ve mně vyvolalo odpor, ale možná se to děje, čert ví.
Konec nepřekvapil ani neurazil.

Fazolka2017
02.07.2018 4 z 5

Tuhle knihu jsme měli doma roky v knihovně a mě nenapadlo si ji přečíst. Proč ? Kvůli nešťastně zvolenému přebalu, který u mě navozoval představu nějaké moderní detektivky s prostitutkami, kuplířstvím, automobilovými honičkami, atd... takže jsem neměla chuť ji ani otevřít. Přitom obsah nemá s motivem na přebalu vůbec nic společného, jde o skvělou detektivku, kdy postupně žasnete nad šílenstvím a prohnaností jedné sériové vražedkyně, která v tom má sakra dobře vytvořený systém.

Meluzínka
13.06.2016 5 z 5

Pěkná kniha doporučuji.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Bestie v seznamech

Nigel McCrery