Benátský kupec přehled

Benátský kupec https://www.databazeknih.cz/img/books/61_/61373/benatsky-kupec-61373.jpg 4 670 670

Benátky, 16. století. Mladý kupec Bassanio prohýřil veškerý svůj majetek a jeho jedinou nadějí, jak se dostat ze složité životní situace, je uzavřít sňatek s bohatou a krásnou Porcií. Na to, aby se mohl ucházet o její ruku, potřebuje ovšem peníze. Jeho přítel, vážený kupec Antonio, se za něj zaručí u starého lichváře Shylocka a patřičný obnos pro Bassania získá. Sám se tím ovšem dostane do velkých obtíží, když nemůže půjčku včas vrátit. Lakotný a zlý Shylock totiž důsledně trvá na dodržení podmínek smlouvy a cena, kterou mu má Antonio zaplatit, je skutečně bolestná…... celý text

Literatura světová Divadelní hry
Vydáno: , Orbis

The Merchant of Venice , 1599

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Benátský kupec. Přihlašte se a napište ho.

Štěpánka_010
07.04.2024 3 z 5

Musím říct, že pro mě bylo docela těžké tuto knihu číst a porozumět jí. Myslela jsem si, že Shakespearova komedie bude jednodušší než jeho tragédie. (Předtím jsem četla Shakespearovy hry Othello a Romeo a Julie.) I tak ale velmi zajímavá klasika, s určitým přesahem do součastnosti. Musím ale říci, že Žid Shylock je ve hře vykreslován jako vyložený záporák, se spoustou negativních vlastností což mi přijde dost přehnané.

regulax
04.04.2024 2 z 5

Klasika přečtena díky ČV. Divadelní forma žhavila představivost příběhu. Překvapil mě u WS šťastný konec.

SlamLenka
31.12.2023 4 z 5

Kupec benátský patří ke známějším Shakespearovým dílům, ale ze školních let mi utkvělo jen a pouze jméno hry, ovšem nic víc. Překvapilo mě, jak moc tu jsou postavy černobíle vykreslené, čemuž tedy s převahou vládne sám onen kupec z názvu, který je jako Žid vykreslován typicky stereotypně, jak se to zachovalo až dosud.
Ale jedna věc mě překvapila: proč nás nikdo neučil, kolik je v Shakespearových hrách dvojsmyslů? Ne že bych tomu nějak holdovala, ale věřím, že některé studenty by to možná k četbě klasiky třeba i nalákalo =)

Zatím zde není žádná související novinka.

Proč bych se soudu bál když nic nepravého nepáchám.

A zisk je požehnání, jen se nesmí krást.

Ocenění knihy (1)

1955 - Státní cena za literaturu (Eriku Adolfu Saudkovi za překlad)

Kniha Benátský kupec v seznamech

v Právě čtených2x