Bedřich z Ořecha přehled

Bedřich z Ořecha https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/443826/bmid_bedrich-z-orecha-95Z-443826.jpg 5 4 4

Tato biografická kniha by měla podat čtenáři ucelený obraz o životě a díle mnohostranně nadaného, avšak poměrně málo známého českého umělce - malíře a animátora Bedřicha Glasera. Kromě beletristicky pojednaného životopisu z pera jeho ženy Světlany Glaserové jsou do knihy zařazeny i texty, které psal sám Bedřich, tedy jeho dopisy, sny i náměty na filmy, které nebyly realizovány. Kniha je doplněna mnoha barevnými obrazovými přílohami i černobílými grafikami a fotografiemi z rodinného alba.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Bedřich z Ořecha. Přihlašte se a napište ho.

mojimir586
07.05.2024 5 z 5

Obrazy i filmovou tvorbu Bedřicha Glasera znám již řadu let, takže mě zajímalo dozvědět se o něm něco víc. Mohu potvrdit, že životopis z pera jeho ženy Světlany Glaserové (mojí oblíbené spisovatelky) se moc povedl.

ozzak
12.02.2024 5 z 5

Výborná biografie našeho méně známého animátor filmaře Bedřicha Glazera od jeho ženy. Bedřich Glaser spolupracoval hlavně surealistickou legendou Janem Svankmajerem ale je taky autorem dalších sice méně známích ale výborných práci. Kniha obsahuje ukázky jeho výbornych
ilustrací. Doporučuji všem milovníkům surealismu a jiného nezávislého umneni. Rád se knize budu vracet.

manka323
10.12.2022 5 z 5

Další skvělý počin mé oblíbené autorky. Čtivě, vtipně a zároveň velmi úsporně napsaný zajímavý životní příběh. Kniha s mnoha černobílými i barevnými obrazovými přílohami je krásná i po grafické stránce.

Zvrácená pouta, Netvor a další knižní novinky (48. týden)

28.11.2022

Kniha Bedřich z Ořecha v seznamech

2018  87%Trosečník sibiřský
2020  86%Osiánův cestovní kotlík aneb S Kelty nejsou žerty
2016  84%Rusanda na větvi
2015  90%Kdopak by se šmejdů bál?
2022  95%Bedřich z Ořecha