Básně proti plešatění přehled

Básně proti plešatění
https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/51616/mid_basne-proti-plesateni-ozU-51616.jpg 4 14 14

První český výbor z poezie slavného chilského tvůrce „antipoezie“ Nicanora Parry (1914), jehož tvorbou byl nadšen Jan Zábrana, který také přeložil několik básní do časopisu Světová literatura. Nicanor Parra, bratr folkové zpěvačky Violety Parrové, se ve své vtipné konverzační poezii všedního dne, místy blízké Prévértovu jemnému slovnímu humoru, jinde ostře ironické, vysmívá konformismu, zkostnatělým institucím a dutosti velikých slov. Doslovem opatřila Anna Housková.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Básně proti plešatění. Přihlašte se a napište ho.

Jizi
14.05.2023 4 z 5

TICHO
DO PRDELE

2000 let lží bohatě stačí!
(s. 116)

Ano prosím, přidejte mi ještě kopeček, dobrý věcí není nikdy dost - a posypku od nejúžasnější paní profesorky Houskové nakonec. Když nic, tak tohle. Když tohle, tak vrchovatě.

puml
03.04.2019 5 z 5

Čím jsem starší, tím víc Parrovým leckdy krátkým ironickým šlehám rozumím. Zvláštní kouzlo má Parrova poezie při přednesu. Moc pěkné grafické zpracování a povedená obálka, která už lecos z obsahu naznačí. Doporučuji.

lentolog
16.09.2018 4 z 5

Výborné, účinkovali, aj keď som sa k nim dostal príliš neskoro (čo sa týka plešatenia:-)

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Básně proti plešatění v seznamech

výbor z díla chilská literatura hispanoamerická literatura

Nicanor Parra
chilská, 1914 - 2018