Bardo thödol - Tibetská kniha mrtvých přehled

Bardo thödol - Tibetská kniha mrtvých https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/154277/bmid_bardo-thodol-tibetska-kniha-mrtvych-bpY-154277.jpg 4 97 97

Kniha mrtvých je základním dílem tibetského buddhismu. Její vznik se datuje do 8. stol. po Kristu, kdy byla patrně poprvé zapsána, avšak v následujících zhruba šesti staletích patřila k tajným, „zakopaným“ knihám, které nepronikly na veřejnost. O její rozšíření se zasloužil až ve 14. století asketa Karmalingpa, jenž ji údajně objevil na hoře Gampodar a předal svým následovníkům. Tato kniha přináší poučení zemřelému na jeho cestě do zásvětí – v „mezistavu“, který následuje po fyzické smrti. Tibetská kniha mrtvých vychází u nás již po šesté a poprvé ji doprovází tibetský originál.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Bardo thödol - Tibetská kniha mrtvých. Přihlašte se a napište ho.

HollyUndead
11.02.2022 4 z 5

Kniha v sobě ukrývá stěžejní body buddhistické víry. Musím říct, že popis toho, jak se dostat z reinkarnace, popřípadě jak se alespoň reinkarnovat do vyšších sfér, je líčeno poměrně poutavě, což mne mile překvapilo. Některé myšlenky jsem musel číst víckrát, abych vše dostatečně pochopil, nicméně alespoň stručné poznání buddhistické víry mi kniha předala, což považuji za důležité.

Maty44
02.08.2020

Domluvil jsem se s bratrem že po mé smrti bude tuto knihu číst

tazkykamen
06.03.2020 4 z 5

Táto kniha sa dá čítať aj ako krásna farebná poézia, ale nedá mi nereagovať na jeden koment podomnou. Hrať sa na znalca budhizmu a popierať reinkarnáciu je iba ukážka toho ako absurdne nepochopiť toto učenie môže súčasný európan.Ja síce znalec nie som ,ale toľko viem ,že Karma, hlavný duchovný zákon v budhizme bez reinkarnácie nie je možný. Ťiež zmysel pojmu Májá je asi rovnako nepochopený, ako v kresťanstve zmŕtvychvstanie Ježiša Krista.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Bardo thödol - Tibetská kniha mrtvých v seznamech

v Právě čtených7x