Bandury přehled

Bandury
https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/441826/bmid_bandury-jvH-441826.jpg 4 15 15

Je léto 1967, u jezera ztraceného v hloubi hustého quebeckého lesa zmizí děvče. Najdou ji mrtvou, s nohou rozervanou od zrezlé lovecké pasti. Vyšetřováním se dojde k závěru, že šlo o nehodu: Zaza Mulliganová se prý stala obětí tichého lesa. Když se ale ztratí další dívka, je všem jasné, že kolem jezera obchází zabiják. Vybroušený styl ve službách tísnivé atmosféry a jemné psychologické sondy – to mnohé kritiky i čtenáře vede ke srovnání s Twin Peaks Davida Lynche. Autorka za román Bandury (Bondrée, 2014) získala několik literárních ocenění, především prestižní kanadskou Cenu Generálního guvernéra. Thriller z hlubin kanadských lesů.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Argo

Boundary: The Last Summer , 2014

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Bandury. Přihlašte se a napište ho.

Kizuizi
18.06.2021 5 z 5

Vyprávění je pomalé, ale velmi detailní a barvité. Autorka tak krásně navodí letní atmosféru, která postupně přechází ve společný smutek a komunitní soudržnost, při které jde stranou i jazyková bariéra.
A právě atmosféra, která je zde postupem času temná a velice tísnivá, dělá tuto knihu skvělou. Dokonalé vykreslení charakterů postav je tak „jen“ dalším pozitivem.
Kniha Bandury je jiná, neotřelá, ale obávám se, že nebude pro každého. Ovšem pokud se odvážíte do tohoto příběhu „vstoupit“, čeká Vás opravdu skvělý zážitek.

Hella
26.04.2021 2 z 5

50 stran stačilo, abych pochopila, že tohle mě nebaví a nechci s tím ztrácet čas.

mikika
04.01.2021 5 z 5

víc než o detektivní linku tady jde o náladu, o zvláštní atmosféru místa, doby, ztraceného dětství a naivity, nevinnosti... letní kempy by prostě měly zůstat krásnou vzpomínkou.

Knižní novinky (38. týden)

13.09.2020

Kniha Bandury v seznamech