Báječná léta pod psa přehled

Báječná léta pod psa https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/86415/bmid_bajecna-leta-pod-psa-hfN-86415.jpg 4 3207 3207

Nové vydání mimořádně úspěšné knihy, vycházející u příležitosti její filmové adaptace. Román získal Cenu Jiřího Ortena, byl přeložen do několika světových jazyků a dočkal se též divadelní dramatizace (brněnské divadlo Husa na provázku).

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Báječná léta pod psa. Přihlašte se a napište ho.

Lukyn96
12.04.2024 4 z 5

Příběh o obyčejné české rodině, která musí dělat kompromisy s vládnoucím komunistickým režimem tak, aby se příliš neušpinila a zároveň tak, aby se vyhnula těm největším represím. To vše na pozadí dospívání hlavní postavy Kvida. Kniha podle mě osloví zejména ročníky, které minulý režim zažily a s příběhem se tak mohou lépe ztotožnit. Ale i mně jako člověku narozenému dlouho po revoluci se kniha líbila a dávám jí 4*. A to už jde, ne? :)

m2056
09.04.2024 4 z 5

Super čtení pohled do dětství a mladých let autora. Kniha je čtivá příběh baví je to více zajímavý než film.

heavy66
16.03.2024 5 z 5

Báječná léta pod psa jsou jedním z nejveselejších románů o době, která je v učebnicích dějepisu považována za období smutné a úpadkové. Sám jsem do té epochy přibyl v roce 1965, mám na ni podobně veselé vzpomínky, ovšem nikdy bych je nedokázal popsat tak skvěle jako Michal Viewegh. Skvělá je i filmová adaptace s Ondřejem Vetchým, Libuší Šafránkovou a Jakubem Wehrenbergem. Jak už to bývá, v detailech je film lepší knihy. Třeba když se Alice Bendová opaluje v kánoi!

Michal Viewegh: Možná už jsem prostě knih přečetl až moc

02.08.2021

Zeptejte se Michala Viewegha...

13.05.2021

Viewegh, Škvorecký a další eknihy zdarma ke stažení (3. díl)

08.04.2019

Jako babička šlapala na východ, když se chtěla cítit mladší, musel náš otec - aby se cítil jako člověk - jezdit na Západ...

Ocenění knihy (1)

1993 - Cena Jiřího Ortena

Kniha Báječná léta pod psa v seznamech

v Právě čtených30x
v Přečtených5 807x