Bahnitá pole přehled

Bahnitá pole https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404570/bmid_bahnita-pole-QA0-404570.jpg 5 186 186

Autorka se řadí po bok klasika jižanské literatury Williama Faulknera. Předloha úspěšného filmu Dee Reesové. Román Hillary Jordanové je osobitým, čtivým příspěvkem do žánru jižanské literatury, jenž se díky své nezaměnitelné, dusné atmosféře a mnohdy krutému, leč barvitému prostředí může směle zařadit po bok takových velikánů americké jižanské literatury, jakými jsou William Faulkner či Erskine Caldwell. Románový debut Hillary Jordanové je zasazen do osobitého prostředí mississippské delty, plné bavlníkových plantáží a všudypřítomné rasové segregace.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: ekniha , Vyšehrad

Mudbound , 2008

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Bahnitá pole. Přihlašte se a napište ho.

FoxFox
předevčírem 4 z 5

Pěkně napsané, ale spíš odpočinkové čtení. Knížka mě nalákala i podívat se na film, který je podle ní natočený.

Miretti
30.04.2024 5 z 5

Tohle je jedna z těch knih, které budu mít v paměti hodně dlouho. Skvělý autorčin styl vyprávění ( škoda, že zůstala jen u této jediné knihy). Neumím dobře napsat, čím si mě kniha získala, nejspíš mnoha věcmi, které jako celek působí jako klenot. V mládí jsem takový dojem měla z knihy Ptáci v trní. A takové pocity si umím užít a hýčkat si je, není to běžné, mnoho knih jen přečtu bez hlubších emocí a dojmů, splynou s mnoha jinými a často upadnou v zapomnění. Tahle bude jednou z těch mála výjimek.
Tolik jsem si přála, aby to, co bylo tehdy společností dáno, bylo jinak . Byť jen sebemenším gestem. Jsem velmi zvědavá na filmové zpracování.

bernadeta9876
16.10.2023 3 z 5

Neviem dať viac, než priemer. Príbeh to bol zaujímavý a naozaj sa dobre čítal, len zo začiatku mi to prišlo lepšie rozohraté než to potom pokračovalo.
Autorka má nadhľad vo veci a nič neprikrášľuje, ale v podstate ma kniha nechala dosť chladnou napriek téme o ktorej pojednáva.
A celou knihou sa aj tiahne naozaj veľká depresia.
Postavy dostatočne pokrivené a reálne a všetko to bahno bola zrejme alegória aj na ich charaktery, len...
Viac ako na priemer to nebolo v porovnaní s inou literatúrou na túto tému a ani v porovnaní celkovo s inou dramatickou literatúrou.
Bolo by to treba za mňa viac dotiahnuť.
Ale ako prvotina skvelá a autorke držím palce.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Bahnitá pole v seznamech

v dalších seznamech2x