Azurová hvězda přehled

Azurová hvězda https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/116792/azurova-hvezda-116792.jpg 4 10 10

Azury série

Laurenta, nejmladšího syna hraběcího rodu de Brissac okouzlí volání dálek a dobrodružství, a k nevelké radosti svých rodičů vstoupí do rytířského řádu templářů. Řád vzkvétá a bohatne - dokud jeho obrovský majetek nezláká krále Filipa Sličného k brutální akci. Jeho vojsko přepadne pařížský templ, rytíře, kteří kladou odpor, povraždí a ostatní dá král uvrhnout do inkvizičních kobek. Laurent je jedním z mála templářů, jimž se podaří uprchnout, útočiště nalezne až v dalekém Skotsku. Lstí se však nechá zlákat k návratu a ještě v přístavu je zatčen. Incidentu náhodně přihlíží Xavier de Montfort a v Laurentovi pozná syna svého dávného přítele, který mu kdysi zachránil život. Zatímco je Laurent na mučidlech, podplatí bordeauxského prefekta, a zařídí, aby na podlaze mučírny zůstala ležet mrtvola jiného vězně, sám pak odveze polomrtvého přítelova syna na svůj hrad v Gaskoňsku. Montfort velmi dobře chápe, že se svatou inkvizicí není radno si zahrávat, a proto celou záchrannou akci dokonale utají, pravdu znají jen jeho nejvěrnější sluhové. Pozná ji však také jeho mladá dcera Olivie, která se do mladíka záhy zamiluje…... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Azurová hvězda. Přihlašte se a napište ho.

Ivetaa
19.02.2019

Hezký román odehrávající se na pozadí historických událostí ve středověku. Oproti prvním dvěma dílům je zde méně děje a závěr trochu moc uspěchaný.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Azurová hvězda v seznamech

v dalších seznamech1x