Aztékové - Původ, vzestup a pád národa Aztéků přehled

Aztékové - Původ, vzestup a pád národa Aztéků https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47568/bmid_aztekove-puvod-vzestup-a-pad-naroda-0xW-47568.jpg 3 10 10

V jedenáctém století přišli Aztékové do údolí Mexika od severu a za necelých sto let vytvořili neobyčejně vyspělou civilizaci, která trvala až do španělské konkvisty. Její rozvoj a společenské organizace, náboženství, výtvarné umění, právní řád, zahraniční politiku a vojenskou organizaci podrobně zachycuje toto klasické dílo. Je doplěno řadou ilustrací, tabulkami, přehledy, mapkou a bibliografií. Edice Stopy - Fakta - Svědectví.... celý text

Literatura naučná Historie
Vydáno: , Orbis

Aztecs of Mexico , 1941

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Aztékové - Původ, vzestup a pád národa Aztéků. Přihlašte se a napište ho.

AnoMANder
06.12.2021 2 z 5

Kniha zajímavá určitými pasážemi, i když staršího data. Celkový pohled na dějiny Aztéků mi přišel nedotažený, místy je to chaotické a pro laika zmatečné. Zvlášť jména různých kmenů, náčelníků, měst. V dnešní době by to chtělo vydat revidované vydání, zaktualizovat obsah.
Určitě to chtělo více map, případně rozčlenit dějiny do kratších etap.
Líbila se mi kapitola popisují řemesla a každodenní život Aztéků. Autor se nebojí srovnat životní postoje, hodnoty, myšlení Aztéků s jeho soudobou dobou.

Hyaenodon
07.06.2021 2 z 5

Čekal jsem něco trochu jiného. Je pravda, že jde o starší titul, jehož hlavní část vznikala už před 80 lety, ale i tak je text trochu zmatený. Chybí mapky, které by usnadnily orientaci a celý text působí dojmem jakési příručky pro odborníky přes Mezoameriku, kterou se laik bude poměrně složitě prokousávat. Trochu zklamání.

ijcro
05.02.2021 2 z 5

Knihu jsem dostal snad za trest.
Tedy, byla to odměna k jakémusi diplomu ve výtvarné soutěži.
A já se nedokázal prokousat hutným textem po několik let, jelikož je to strašně těžké čtení. Dneska už je to snadné; člověk nastuduje o Aztécích cokoli s nejnovějšími poznatky o jejich civilizaci, stačí otevřít wiki.
Ale upřímně, je to text, zoufale volající po modernizaci a nových faktech. Takže jediným přínosem jsou fotografie z doby, kdy o turistovi slyšel maximálně šaman ze sousedství na Yucatánu...

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Aztékové - Původ, vzestup a pád národa Aztéků v seznamech

v dalších seznamech1x