Asterix a cesta kolem Galie přehled

Asterix a cesta kolem Galie https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/7643/bmid_asterix-a-cesta-kolem-galie-KRe-7643.jpg 5 168 168

Asterixova dobrodružství série

Na rozkaz Césara přijíždí do Malobonu generální inspektor Lucius Asparágus aby pokořil vzpurné Galy. Po neúspěšném útoku se je pokusí izolovat od okolního světa. To se samozřejmě Asterixovi nelíbí a uzavře s ním sázku: on a Obelix objedou celou Galii a z každého města dovezou tamnější specialitu. Vydávají se na cestu na níž potkají nejen vstřícnost a pomoc ale i zradu a hlavně, hlavně dobré jídlo a víno.... celý text

Literatura světová Komiksy
Vydáno: , Egmont (ČR)

Le tour de Gaule , 1965

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Asterix a cesta kolem Galie. Přihlašte se a napište ho.

Skallarix
10.03.2023 5 z 5

Zprvu jsem se obával, že díky zápletce bude tento díl postrádat na svém klasickém humoru, či bude o poznání slabší, ale kdepak... Asterix s Obelixem nezklamali ani v nejmenším. Kromě významných míst Galie, kde naši hrdinové shánějí pochoutky kvůli sázce s římským prefektem zde potkáváme také poprvé Idefixe, který je (od této chvíle) nerozlučným psím parťákem této dvojice.

ArkAngel
25.08.2022 3 z 5

Galové se vsadí s Římany, že objedou Galii a přivezou suvenýry na hostinu, aby strhli palisádu kolem jejich vesnice. A během cesty se vlastně točí všechno pořád dokolečka: cesta lodí se promění v motorový člun, objeví se nějaký krajan, nastane zrada a opakovat. Na chvíli se zde opět mihnou piráti a Římani jsou tradičně strašně neschopní.

FirstDaw8ID
29.07.2021 5 z 5

(SPOILER) Líbil se mi tenhle díl? Nejspíš ano. Těžko říct.
Ale teď vážně - Cesta kolem Galie je velmi povedeným a milým dílem, navíc i zeměpisně poznávacím. Všechny vtípky nejsou hned na očích, proto může mít čtenář pocit, že jich není tolik. Což je pro tento díl zřejmě příznačné, podobně schovaný je i Idefix, který se ke známé dvojici zde poprvé přidá a až do poslední stránky putuje s hrdiny bez povšimnutí. U kresby stojím zřejmě na druhé straně barikády, líbila se mi, často je hezky detailní, na nic ošklivé jsem nenarazil. Trochu mě zaskočilo, jak rychle vyeskalovala sázka s Asparágusem, koneckonců si všechny podmínky určil sám Asterix. Celkově příběh hezky ubíhá a přesto, že se vlastně opakuje jeden podobný cyklus - Asterix s Obelixem dorazí do etapového města, brzy musí odrazit Římany, nepřišlo mi to stereotypní (to samé platí o zmiňování tloušťky, tedy pardon, silnější postavy Obelixe) . Líbil se mi i překlad, spousta vtipů funguje skvěle v češtině, někde jsou sice lehce našroubované, ale smysl se neztrácí. Nějaká chybka se také najde, například v jedné části je u prásknutí biče psané "knall". Za mě vcelku velmi povedený díl.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Asterix a cesta kolem Galie v seznamech