Asterix a cesta kolem Galie přehled

Asterix a cesta kolem Galie https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/240845/bmid_asterix-a-cesta-kolem-galie-240845.jpg 5 169 169

Asterixova dobrodružství série

Římanům se stále nedaří dobýt nepoddajnou vesničku Galů, a tak se rozhodnou ji izolovat od okolí pomocí palisády z kůlů. Aby palisádu odstranili, uzavřou Asterix a Obelix s Římany sázku, že objedou celou Galii, aniž by je Římané dokázali zastavit. Během tohoto dobrodružství získá Obelix věrného psího kamaráda Idefixe.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Asterix a cesta kolem Galie. Přihlašte se a napište ho.

Skallarix
10.03.2023 5 z 5

Zprvu jsem se obával, že díky zápletce bude tento díl postrádat na svém klasickém humoru, či bude o poznání slabší, ale kdepak... Asterix s Obelixem nezklamali ani v nejmenším. Kromě významných míst Galie, kde naši hrdinové shánějí pochoutky kvůli sázce s římským prefektem zde potkáváme také poprvé Idefixe, který je (od této chvíle) nerozlučným psím parťákem této dvojice.

ArkAngel
25.08.2022 3 z 5

Galové se vsadí s Římany, že objedou Galii a přivezou suvenýry na hostinu, aby strhli palisádu kolem jejich vesnice. A během cesty se vlastně točí všechno pořád dokolečka: cesta lodí se promění v motorový člun, objeví se nějaký krajan, nastane zrada a opakovat. Na chvíli se zde opět mihnou piráti a Římani jsou tradičně strašně neschopní.

FirstDaw8ID
29.07.2021 5 z 5

(SPOILER) Líbil se mi tenhle díl? Nejspíš ano. Těžko říct.
Ale teď vážně - Cesta kolem Galie je velmi povedeným a milým dílem, navíc i zeměpisně poznávacím. Všechny vtípky nejsou hned na očích, proto může mít čtenář pocit, že jich není tolik. Což je pro tento díl zřejmě příznačné, podobně schovaný je i Idefix, který se ke známé dvojici zde poprvé přidá a až do poslední stránky putuje s hrdiny bez povšimnutí. U kresby stojím zřejmě na druhé straně barikády, líbila se mi, často je hezky detailní, na nic ošklivé jsem nenarazil. Trochu mě zaskočilo, jak rychle vyeskalovala sázka s Asparágusem, koneckonců si všechny podmínky určil sám Asterix. Celkově příběh hezky ubíhá a přesto, že se vlastně opakuje jeden podobný cyklus - Asterix s Obelixem dorazí do etapového města, brzy musí odrazit Římany, nepřišlo mi to stereotypní (to samé platí o zmiňování tloušťky, tedy pardon, silnější postavy Obelixe) . Líbil se mi i překlad, spousta vtipů funguje skvěle v češtině, někde jsou sice lehce našroubované, ale smysl se neztrácí. Nějaká chybka se také najde, například v jedné části je u prásknutí biče psané "knall". Za mě vcelku velmi povedený díl.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Asterix a cesta kolem Galie v seznamech

Asterix Obelix