Arkádie přehled

Arkádie https://www.databazeknih.cz/img/books/55_/55173/arkadie-55173.jpg 4 10 10

Náročné drama, odehrávající se ve dvou časových rovinách na anglickém panství. Rovina první rozvíjí příběh umělců působících pod patronátem šlechtické rodiny. Její mimořádně talentovanou dceru vyučuje jeden z těchto intelektuálů, Septimus Hodge. Mezi nimi se začíná rozvíjet zajímavý, takřka milostný vztah. V rovině druhé se střetává několik literárních historiků, kteří bádají právě po stopách na tomto panství se vyskytujících básníků, především lorda Byrona. Stoppard zde jednak ironizuje pofidérnost kariérních akademiků i relevanci jejich výzkumu. Hra je i přes silně tragické ladění nabitá Stoppardovým smyslem pro slovní i situační humor. Stejně příznačná je pro tohoto autora i velká míra intertextuálních odkazů, které mohou při odhalení velmi významně zabarvovat vyznění příběhu.... celý text

Literatura světová Divadelní hry
Vydáno: , Institut umění - Divadelní ústav

Arcadia , 1993

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Arkádie. Přihlašte se a napište ho.

Stammel
23.11.2010 5 z 5

Skvělý příběh protkaný třeskutou srandou. Stoppard je strašlivě chytrý chlapík a vše, co v tomto dramatu dělá, srší osobitostí a silným nábojem. Od vtípků veselých i vážnějších, přes vedení dvou paralelních (a zajímavě se prolínajících) linií, vykreslení postav, až po filosofický přesah zabývající se podstatou poznávání.
Ta hra má prostě všechno a lze v ní tudíž nalézt cokoli je srdci milé.

Zatím zde není žádná související novinka.

Nevadí mi, když mou pohrdá hovnopuc.

Kniha Arkádie v seznamech

v Právě čtených1x