Apollo a Marsyas - Příběh umění na Moravě přehled

Apollo a Marsyas - Příběh umění na Moravě https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/500443/bmid_apollo-a-marsyas-pribeh-umeni-na-mo-xxu-500443.jpg 5 7 7

Objevte umělecká díla a poznejte svět umělců a objednavatelů, kteří rozhodovali o podobě umění na Moravě od dob Věstonické venuše až po naši současnost. Morava, země uprostřed Evropy, byla po staletí křižovatkou kultur, které se nejviditelněji projevovaly v umění. Do země už od středověku mířili umělci a umělečtí řemeslníci z celé Evropy, aby zde ve shodě s poučenými objednavateli pracovali na dílech, která dodnes berou dech. Spolu s nimi zanechali na Moravě nepřehlédnutelnou stopu i domácí umělci, kteří přicházející podněty rozvíjeli. Kniha s rozsáhlou obrazovou přílohou vypráví dlouhý příběh umění na Moravě a vedle malířství, architektury a sochařství věnuje pozornost i lidem, kteří jsou s uměním neodlučně spjati.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Apollo a Marsyas - Příběh umění na Moravě. Přihlašte se a napište ho.

pepap
04.12.2023 4 z 5

Cekal jsem jednoduchou knihu plnou nametu na cyklo-vylety za umenim. Kniha je vsak mnohem "serioznejsi", komplexni a podrobny pruvodce umenim na Morave - v case a jednotlivych mestech. V jednotlivych castech jsou vyzvednuta jemna hlavnich architektu, mecenasu, maliru .. Kazda kapitola je uvedena kratouckym pribehem, to se mi velmi libilo. A pribeh nejdrazsiho obrazu Moravy, Apollo a Marsyas, je uchvatny :-)

Knižní novinky do konce roku

11.12.2022

Kniha Apollo a Marsyas - Příběh umění na Moravě v seznamech