Antarktická míle přehled

Antarktická míle https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/198562/bmid_antarkticka-mile-Dym-198562.jpg 5 44 44

Lynne Coxová dokázala, co lékaři považují za nemožné. Přeplavala všechny světové úžiny a velké jezerní plochy, aby si splnila svůj sen. Už v 15 letech přeplavala kanál La Manche ve světovém rekordu, o dva roky později Magellanovu úžinu. V prosinci 2002 uplavala jednu míli v arktickém ledovém oceánu. Antarktická míle je životní příběh ženy, jejímž snem bylo poddat se elementární vášni a objevit v moři zrcadlo duše. Fantastické líčení života ve vodě, stavů bolesti i štěstí, které se člověku dostanou, když překoná sám sebe. Spisovatel Oliver Sacks tvrdí, že Lynne Coxová píše o moři a plavání stejně krásně jako Antoine de Saint-Exupéry o létání. Mimořádný zážitek nejen pro každého, kdo si chce splnit své dětské sny.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Antarktická míle. Přihlašte se a napište ho.

Bernoulli
07.01.2024 5 z 5

Nejlepší knížka tohoto žánru, co jsem kdy četla. Opravdu neskutečně obdivuhodný příběh. A protože jsem zaujatá vůči tomuto tématu, tak je to jedna z mých nejoblíbenějších knížek vůbec. 11 bodů z 10

Xena1970
12.02.2022 5 z 5

Paráda co dokázala běhal mi mráz po zádech a to jsem jen četla je neskutečně uvěřit jak si dokázala splnit všechny sny klobouk dolů

barush89
31.05.2021 5 z 5

Tak tohle patří určitě do mých TOP 3 knih. Neskutečné odhodlání, neskutečně silný příběh a neskutečná víra. Několikrát jsem měla na krajíčku. Lynne, klaním se a smekám.

Knižní novinky (10. - 19. 3.)

10.03.2014

Kniha Antarktická míle v seznamech

v Právě čtených1x
v dalších seznamech1x

moře a oceány ženy životní styl plavání mořeplavci osudy žen plavci autobiografie

Autorovy knížky

Lynne Coxová