Angličtina pro I. ročník středních škol přehled

Angličtina pro I. ročník středních škol https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/148416/bmid_anglictina-pro-i-rocnik-strednich-skol-148416.jpg 5 2 2

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Angličtina pro I. ročník středních škol. Přihlašte se a napište ho.

DádazPrahy
13.06.2023

Z této řady učebnic jsme se učili na střední škole v osmdesátých letech. Knížka to byla (s porovnání s jinými tehdy používanými středoškolskými učebnicemi) docela hezká - pamatuji si, že se mne líbily ilustrace Sylvie Vodákové (hlavně "Sherlock" s lupou, který upozorňoval na gramatické jevy). Kniha je založena na tehdy používané gramaticko-překladové metodě výuky angličtiny, která bohužel nikoho anglicky mluvit nenaučila. Takže když jsem poprvé přijela do Anglie, byla jsem sice dobře "teoreticky" vybavena (angličtina mne bavila a měla jsem z ni jedničku), uměla jsem nazpamět mnohé fráze z této učebnice, ale neuměla jsem "otevřít pusu" a porozumět Angličanům bylo pro mne docela těžké. Naštěstí jsem to později (také díky učebnicím z britských nakladatelství, které už byly založeny na komunikativní metodě výuky) úspěšně dohnala. Takže tuto učebnici už dnes nikomu doporučit nemohu nejen kvůli textům poplatným době (např. co se děje v zemědělském družstvu nebo jako se slaví 1. máj), ale hlavně kvůli metodě, která je dnes už překonána. Učebnici však přesto nevyhodím - nejen ze sentimentálních důvodů jako vzpomínku na své středoškolská studia, ale především pro její dnes už historickou hodnotu - jako příklad, z jakých učebnic se učilo před více než čtyřiceti lety.
(Protože se z této řady učebnic tehdy učilo na všech středních školách, možná si někteří ze čtenářů zde na Databázi na tuto učebnici také vzpomenou).

Čtec
11.06.2014 4 z 5

Jako samouk (ve škole jsem měl němčinu) jsem v průběhu jedněch prázdnin tuhle učebnici přečetl, prostudoval, procvičil, prostě totálně "proučil" úplně celou. To o žádné jiné učebnici říci nemohu. Rozdíl byl v tom, že tohle bylo dobrovolně, kdežto ostatní byly povinné...

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Angličtina pro I. ročník středních škol v seznamech

angličtina