Andělé všedního dne přehled

Andělé všedního dne
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/485787/bmid_andele-vsedniho-dne-vLg-485787.jpg 4 789 789

Pro dvaapadesátiletého Karla z pražských Nuslí je úterý 5. září roku 2006 posledním dnem jeho života, což ovšem vědí jen andělé... Mladá vdova, učitel autoškoly, sebevrah a čtyři andělé – to jsou protagonisté knihy Michala Viewegha, který s fabulační a kompoziční bravurou vypráví příběh jediného dne, na jehož konci se tři lidské osudy spojí v jeden. Autor svou novelu charakterizuje jako svižnou story o lidech, andělech a umírání a knížku o nás všech, jejichž čas je dávno vyměřen, ale přesto se chováme, jako bychom tu měli být věčně.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Andělé všedního dne. Přihlašte se a napište ho.

ziriant
07.01.2024 3 z 5

Na to, že autora moc nemusím a jeho pojetí věcí mi není vždy sympatické, kniha mě poměrně zaujala. Provázanost příběhů, záležitosti na první dobou zjevné a explicitně vyjádřené, ale i ty skryté mězi řádky. (Bez)nadějnost našich lidských životů, krása skrytá v detailu (příběhu i textu samotného). Prostě ideální kniha na neděli (bez sarkasmu :-)).

Milton
31.12.2023 4 z 5

Dobré, zajímavá zápletka.

mila2411
07.11.2023 4 z 5

Posloucháno jako audio: zajímavá story, Viewegh trochu jinak a dobře.

Knižní novinky (7. týden)

13.02.2022

Kniha Andělé všedního dne v seznamech

v Právě čtených8x
v Přečtených1 401x