Anděl západního okna přehled

Anděl západního okna
https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/73698/bmid_andel-zapadniho-okna-76v-73698.png 4 101 101

Magický román o muži, který se pokouší vyrovnat s hrůzou záhrobí tím, že studiem zápisků svého předka, anglického mága 16. století, se přesvědčí o mágově posmrtném životě a ztotožní se s ním.

Literatura světová Romány
Vydáno: , Argo

Der Engel vom westlichen Fenster , 1927

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Anděl západního okna. Přihlašte se a napište ho.

PollyJean
05.05.2024 5 z 5

Jedna z nejzásadnějších knih, které jsem kdy četla a pro mne nejlepší Meyrinkova kniha.

asakz
13.03.2022 5 z 5

Není pro mne snadné psát komentář k této knize. Příběh je nabitý symboly, čemuž je ostatně věnován i doslov mého vydání, možná lze celý děj chápat alegoricky, což ovšem získává zcela jiný rozměr ve světle poznání, že celý náš život je možné chápat jako jakousi alegorii, dramatickou hru symbolů, jejichž hloubka spočívá v jejich schopnosti vyvolávat v nás emoce a evokovat jakési tušení či přímo vnímání smyslu. Napadá mne přehršel dalších nesouvislých myšlenek v souvislosti s tímto románem, ale omezím se na konstatování, že toto je jedna z nemnoha knih, kterou člověk může číst stále znova a nacházet v ní nové významy podle aktuálního stavu a rozvoje své psýché ... jako v magickém zrcadle.

boticelli
05.03.2022 3 z 5

Někde za polovinou jsem se v knize nenávratně ztratil. Mnoho pojmů, nevysvětlitelných ingrediencí, táhnoucí se děj neděj… Po tajemném Golemovi a úžasné Valpuržině noci je pro mě tento román zklamání. I tak ale sáhnu po nějaké další Meyrinkově knize.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Anděl západního okna v seznamech

v Právě čtených3x